Глава Samsung Electronics Квон О-Хьюн йде у відставку на тлі рекордного зростання прибутку

125
http://static4.uk.businessinsider.com
Тим часом статки заарештованого спадкоємця техноімперіі Лі Чже Йона зросли до $2 млрд

У п’ятницю, 13 жовтня, корейська Samsung Electronics Co Ltd повідомила, що генеральний директор і віце-президент компанії Квон О-Хьюн має намір піти з посади. Одночасно південнокорейський лідер ринку смартфонів заявив про рекордний операційний прибуток за підсумками третього кварталу – переважно завдяки виробництву бізнес-компонентів.

Reuters припускає, що несподівана відставка 64-річного керівника Samsung спричинена його небажанням виходити на перші позиції після серпневого вироку віце-президентові компанії Лі Чже Йону – мільярдерові й синові засновника – і відходу в тінь інших перших осіб Samsung.

«Настав час почати заново зі свіжим поглядом і молодим керівництвом», – заявив Квон, якого оточення називало Містер Чип (саме він 32 роки розвивав у компанії виробництво карт пам’яті та інших комплектуючих). «Ми отримали рекордні доходи, але це результат минулих рішень та інвестицій; ми не можемо навіть наблизитися до пошуку нових векторів зростання, які відповідали б ключовим тенденціям», – додав він.

Квон хоче передати всі свої справи в компанії до березня 2018 року. Ім’я або імена потенційних наступників 64-річного ветерана ще невідомі.

Після заяви Квон О-Хьюн акції Samsung впали на 1,5%, перед цим досягнувши рекордної загальної вартості в $310 млрд доларів.

Водночас 49-річний Лі Чже Йон, який в ув’язненні пропустив презентацію новинок Samsung, багатіє просто в тюремній камері. Хоча його частка в акціях компанії не перевищує 1%, статки бізнесмена за час його перебування за ґратами зросли на 45% і сьогодні оцінюються в 2,3 трлн вон ($2 млрд).
Лі заарештували за звинуваченням у підкупі екс-президента країни Пак Кин Хе у лютому цього року. У серпні суд у Сеулі виніс йому п’ятирічний тюремний вирок. На лютий 2018-го призначено засідання апеляційного суду у справі про підкуп, і у Samsung з’явиться дуже невеликий шанс, що Лі вийде на свободу.
Південнокорейські аналітики відзначають, що в найбільшому індустріальному конгломераті країни утворюється «вакуум керівництва». Інвестори ж сподіваються на «молоде покоління» керівників.

Читайте «З тигрів в інноватори» – дві частини історій успіху азійських гігантів

 

Джерело: Reuters
Поділитися: