Глава безпеки Facebook йде у відставку після скандалу з Cambridge Analytica

175
gdb.voanews.com
Через неузгодженість політики безпеки соцмережа вже опинилася в епіцентрі двох міжнародних скандалів

Глава відділу безпеки Facebook Алекс Стеймос вирішив найближчим часом покинути корпорацію через розбіжності з керівництвом. Він заявив про свій вихід у відставку на тлі постійних скандалів через неузгодженість політики безпеки компанії.

Стеймос обіймає посаду глави відділу безпеки Facebook з 2015 року. Коли в 2016 році Росію звинуватили у використанні Facebook для втручання в президентські вибори США, керівник безпеки представив стратегію відповідної реакції на звинувачення.

Стеймос хотів оприлюднити більше офіційних даних, що свідчать про втручання Росії, але низка менеджерів вищої ланки, у тому числі глава відділу внутрішньої політики Facebook Шеріл Сандберг, висловилися за більш обережну політику, повідомив The Wall Street Journal з посиланням на анонімні джерела.

betanews.com

Нещодавно безпека Facebook дала ще одну тріщину: британська аналітична компанія Cambridge Analytica зберігала й аналізувала дані близько 50 млн користувачів Facebook без їхнього відома.

Припускають, що саме ці дані використовували для втручання в президентські вибори США 2016 року.

Акаунт британської фірми одразу заблокували, а справа стала предметом розслідування американських правоохоронців. Сенатори зажадали від Facebook роз’яснень, а краще – провести спеціальне слухання в Конгресі США за присутності глав трійки IT-гігантів – Facebook, Google і Twitter.

У свою чергу, голова Європарламенту Антоніо Таяні запропонував вивчити діяльність Facebook і Cambridge Analytica. Британський орган із захисту персональних даних також має намір перевірити, яких заходів вжила соцмережа, дізнавшись про незаконне використання даних.

Дізнайтеся, чому співробітники Facebook відмовляються від інтернету

Останньою краплею для Стеймоса стало рішення компанії на початку року перевести багатьох співробітників відділу безпеки до інших підрозділів – саме тоді він остаточно переконався в своєму бажанні покинути корпорацію.

Глава відділу безпеки поки що залишається на своїй посаді. Коли відбудеться його відставка, наразі невідомо. Сам Стеймос назвав себе «важливим членом команди».

Нагадаємо, що Facebook представив новий інструмент для боротьби з фейковими новинами.

Facebook бореться з витоками інформації, стежачи за своїми співробітниками.

 

Джерела: Інтерфакс, Reuters
Поділитися: