34 великі технологічні компанії, у тому числі Microsoft, Facebook, Cisco і Nokia, підписали Cybersecurity Tech Accord – публічне зобов’язання захищати всіх інтернет-користувачів від хакерських атак і не брати участь в організації урядових кіберзлочинів.
IT-гіганти також зобов’язалися обмінюватися інформацією і ділитися технологіями для підвищення рівня кібербезпеки користувачів.
Тим самим підписанти підтримали ініціативу президента Microsoft Бреда Сміта про «Цифровий Женевської конвенції» – міжнародного договору про захист людей і підприємств від кібератак, що фінансуються різними державами.
Женевська конвенція 1949 року, що або Четверта Женевська конвенція – міжнародна угода про захист цивільного населення у воєнний час, положення якого зобов’язані виконувати всі країни світу.
Кібербезпека у 2018: атаки через інсайдерів і таємний майнінг
У числі підписантів Cybersecurity Tech Accord не виявилося компаній з Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї. Саме ці країни найчастіше звинувачують у масштабних кібератаках.
«Цифрову Женевську конвенцію» також не підтримали такі IT-гіганти, як Amazon, Apple, Alphabet (материнська компанія Google) і Twitter.
Водночас екс-гендиректор Google Ерік Шмідт порадив Міністерству оборони США залучити до військових розробок на базі штучного інтелекту (ШІ) приватні компанії.
У березні з’ясувалося, що Google допомагав Пентагону в розробці ШІ-технології для аналізу знімків з розвідувальних дронів.
Однак цей проект жорстко розкритикували самі співробітники технологічної корпорації – понад 3 тис. працівників підписали лист до гендиректора Google Сундара Пічаї з вимогою відмовитися від участі у військових розробках.
Як ми писали раніше, в Україні з’явився Центр реагування на кіберзагрози.
А Центробанк Нідерландів наймає хакерів для посилення кібербезпеки.