IT-гіганти Кремнієвої долини наймають творчих людей для розробки AI

415
www.washingtonpost.com
Письменники, поети й коміки роблять спілкування з голосовими асистентами природнішим

Щоб зробити спілкування з голосовими помічниками більш природним і людяним, технологічні гіганти Кремнієвої долини масово наймають письменників, поетів, коміків та інших представників творчих професій, вважає The Washington Post.

Сьогодні більшість віртуальних асистентів виконують рутинні завдання – наприклад, читають електронну пошту або надсилають нагадування про зустріч. Однак роблять це цілком по-людськи: у словниковому запасі Alexa від Amazon є властиві людині «хммм» і «еммм», а Siri від Apple любить саркастично пожартувати.

Страшно подумати: 5 книг про штучний інтелект і роботизацію

На думку розробників, навіть найпростіші завдання вимагають креативного підходу. Стартап x.ai доручив випускникам театральної школи Гарвардського університету навчити голосових асистентів Amy та Andrew виявляти емоції і звертатися до користувачів на ім’я.

Правильно відповідати на політичні питання голосового асистента Кортану від Microsoft навчає ціла команда з шести осіб, що включає поета, письменника, драматурга і колишнього телесценариста.

Після їхньої «школи» Кортана, наприклад, відповідає, що не зможе вибрати між Хілларі Клінтон і Дональдом Трампом, тому що обох вважає героями і лиходіями в одній особі. Така нейтральна відповідь дає змогу показати позицію Кортани як «громадянина Інтернету», а також відзначити і хороше, і погане в кожному політикові, вважає старша сценаристка Кортани Дебора Харріссон.

Microsoft Cortana
commons.wikimedia.org

Команда Microsoft також учить Кортану ненав’язливо нагадувати користувачам про зустріч з конкретною людиною і тематичних жартів – наприклад, у стилі «Зоряних воєн».

На думку глави компанії Botanic.io Марка Медоуза, багато розробників AI додають дивні риси своїм голосовим помічникам, щоб користувачі зрозуміли – вони не люди і не прагнуть ними стати.

Директор з роботи з користувачами компанії Sense.ly Кеті Перл вважає, що саме небажання бути схожим на людину надає голосовим помічникам чарівності, яке робить користувачів бути більш поблажливими до їх помилок.

Наприклад, на питання «Ти людина?» Кортан відповість «Ні», але жартома додасть, що поважає людей, адже «вони винайшли калькулятори і молочний коктейль».

Як ми вже писали, нейромережа виявилася непоганим оповідачем.

Відразливі інновації: AI зняв чергову короткометражку.

Поділитися: