Геть шаблони: 3 поради, як знайти в команду найліпших співробітників

181
Нові методи найму персоналу

Люди, які працюють за фахом, ― скоріше виняток, ніж правило. У сучасному світі не можна оцінювати здібності за досвідом роботи, а знання ― за дипломом, каже співзасновник платформи по найму Headlight Джейсон Шен.

Комп'ютерне навчання докорінно змінило ринок праці

В одних професіях рутинні завдання автоматизуються, в інших праця людини виводиться на новий рівень. Людям доводиться освоювати нові спеціальності впродовж всієї трудової діяльності.

Саме тому роботодавцям необхідно відмовитися від застарілих практик найму персоналу і почати використовувати нові методи пошуку і розвитку талантів. На Міжнародній конференції TED Джейсон Шен дав три поради, як знайти в команду найліпших співробітників.

1

Розширте пошуки. Якщо шукати таланти звичним чином – у престижних школах або університетах, – то результат буде шаблонним. Потрібно вийти за рамки.

«Керівник відділу дизайну та досліджень Pinterest розповів мені, що їхня компанія зуміла зібрати одну з найбільш неординарних і висококваліфікованих команд в Кремнієвій долині, бо вірила: кожна людина по-своєму талановита. Вони провели велику роботу, шукаючи співробітників за межами головних техноцентрів і звертаючи увагу не стільки на дипломи дизайнерів, скільки на їхнє портфоліо», – розповідає рекрутер.

2

Орієнтуйтеся на результат. Перед тим, як отримати роботу, кандидат повинен показати свої вміння.

«Якщо ви шукаєте аналітика баз даних, попросіть його проаналізувати дані за минулий період часу. Якщо вам потрібен маркетолог, нехай він складе план кампанії для виведення нового продукту на ринок. А якщо ви самі шукаєте роботу, не чекайте, коли роботодавець попросить вас про щось. Знайдіть спосіб продемонструвати ваші унікальні навички і вміння додатково до стандартного резюме і супровідного листа», – радить Джейсон Шен.

3

Дивіться на речі ширше. Не робіть висновків про кандидата тільки по його резюме. «Поки ми не отримаємо цілісного уявлення про людину, наше судження про неї завжди буде помилковим», – каже спікер.

Поділитися: