Геть перешкоди: 5 книг від директора програми в Бізнес-школі МІМ Олександра Сударкіна

1829
K.Fund Media
Книги, які допоможуть подолати бар’єри на кар’єрному шляху

Розвитку кар’єри можуть заважати різні бар’єри. Деякі з них створює суспільство (наприклад, так звану скляну стелю, тобто перешкоди, пов’язані з дискримінацією за будь-якою ознакою) і окремі люди.
Але більшість перешкод створюємо ми самі – у своїх головах, вважає директор програми pre-MBA «Менеджмент і лідерство» в Бізнес-школі МІМ Олександр Сударкін.

Раніше він розповів K.Fund Media про те, як боротися з внутрішніми бар’єрами, а тепер представляє книги, які, на його думку, допоможуть розбити уявний «купол», щоб рухатися вперед.

«Стратегия жизни», Клейтон Крістенсен

How Will You Measure Your Life?

Професора Гарвардської бізнес-школи Клейтона Крістенсена вважають одним з провідних світових експертів з інновацій і зростання.
Книга не нав’язує свою точку зору, радше вчить, як можна думати.
Під час читання ви дізнаєтеся про найпоширеніші дилеми, що постають перед бізнесом, навчитеся розуміти свої можливості й формувати досвід. У книзі є не лише бізнес-приклади, вона може бути застосована й до звичайного життя.


«К черту всё! Берись и делай!», Річард Бренсон

Screw It, Let’s Do It. Expanded

Відомий бізнесмен Річард Бренсон – божевільний оптиміст. Ця людина всім своїм життям доводить: меж не існує, всі вони – лише плід нашого розуму.
У цій книзі він розповідає про свої принципи, пересипаючи їх історіями з життя, після яких хочеться відкинути сумніви і почати рух до своїх цілей, якими б неймовірними вони не були.


«Поворотний момент. Як дрібні зміни спричиняють великі зрушення», Малколм Гладуелл

The Tipping Point: How Little Things Can Make a Big Difference

Гладуелл – людина, яка може складні речі пояснити простою мовою. Наприклад, як виходить, що деякі ідеї проходять будь-які бар’єри і «долітають» до потрібних людей дуже швидко, а деякі – ніколи до них не потрапляють?

Одна з ключових ідей книги: зміни відбуваються не поступово, а в якийсь переломний момент і можуть мати величезні наслідки.
Крім того, Гладуелл дуже чітко виділив принципи поширення ідей, і показав, як різні люди можуть грати роль в цьому процесі.
Головне в тому, що автор не проголошує прописні істини, а дозволяє дізнатися дещо нове про звичні речі.

Детальніше про книгу «Поворотний момент».


«Игра на победу. Как стратегия работает на самом деле», Алан Лафлі й Роджер Мартін

Playing to Win: How Strategy Really Works

У цій книзі поєднані зусилля теоретика і практика, CEO Procter & Gamble і декана Школи менеджменту Ротмана при Університеті Торонто.
Вона – про стратегію. Але написана так, щоби було зрозуміло, як компанії вдавалося здійснювати те, з чим вона не могла впоратися раніше.
Мені особисто було дуже цікаво дізнатися, наприклад, як Лафлі зміг побороти звичне «перетягування ковдри» на корпоративних нарадах.


«Сделано в США. Как я создал Walmart», Сем Волтон

Made in America: My Story

Історія про те, як Давид переміг Голіафа, не втрачає актуальності багато століть. Чи може маленький магазинчик в райцентрі стати основою величезної мережі? Може! Це доводить історія Walmart – тепер це найбільша мережа гіпермаркетів у світі, хоча все починалося зовсім непримітно.

Сем Волтон розповідає, як задумував своє дітище, як він міркував, як крав ідеї у конкурентів, як педантично підходив до найменших деталей свого амбіційного починання – і переміг.


Раніше K.Fund Media представляв добірку корисних книг для тих, хто вирішив займатися бізнесом, від віце-президента Бізнес-школи МІМ Олексія Виноградова

Поділитися: