Герой нашого часу: 5 ознак хорошого керівника з книги «Супербоси»

210
Shutterstock
Уривки з нової книги Сідні Фінкельштейна

Сідні Фінкельштейн – професор менеджменту у одній із найстаріших у світі бізнес-шкіл Tuck School of Business. За десять років він провів більше ніж 200 інтерв’ю з топ-менеджерами найбільших компаній у США. «Я виявив цікаву закономірність: просто хороших босів від супербосів відрізняє те, що видатні лідери шукають співробітників з такими якостями, про які звичайні менеджери навіть не думають», – розповідає Фінкельштейн.

У 2016 році він написав книгу «Супербоси. Як видатні лідери плекають таланти», де розповів, як харизма супербосів допомагає знайти найкращих працівників. Робота професора увійшла до рейтингу топ-100 продажів на Amazon.


А творці рейтингу Thinkers 50 назвали Фінкельштейна одним з провідних коучів для управлінців у світі.

K.Fund Media публікує уривки з українського видання книги, що виходить у видавництві Yakaboo Publishing у серпні цього року.

1

Ефект супербоса

Якщо ви звертали увагу на впливових осіб вашої галузі, то, мабуть, помітили, що дивовижно велика кількість серед них на якомусь етапі працювали на одну й ту саму людину. Ви, мабуть, також помітили, що колеги й інші представники галузі згадують це ім’я із дивною сумішшю фамільярності й обожнювання, а дехто навіть має звичку згадувати цю особу мимохідь, очікуючи, що слухачі знають, про кого ідеться (а якщо ті не знають, то поставитися до них так, наче вони провалили перевірку).

Shutterstock

Поступово ви починаєте усвідомлювати, що контактування з цією людиною, особливо робота на неї, вочевидь забезпечує людям найкоротший шлях до успіху.

Проведіть певний час із цією особою — і ви, ймовірно, станете дуже успішним. Якщо ж залишитеся на віддалі від неї — завжди будете у програші порівняно з тими, хто був близько. Важливо усвідомлювати, що цей «ефект супербоса» є абсолютно винятковим.

2

Славні виродки

Славні виродки — супербоси, менше налаштовані розвивати інших, і більше — перемагати, неважливо, в чому. Для Славних виродків ніщо не має значення, крім перемоги, — ніщо. Славний виродок може змушувати співробітників гарувати до третьої години ночі по кілька днів на тиждень.

Він здатен безжально карати людей, коли ті припускаються помилок

Славні виродки мають дещо, що робить їх «славними»: вони розуміють, що для перемоги потребують найкращих людей і найкращих команд. Вони можуть бути егоїстами, жадати для себе популярності й слави, але сприймають успіх тих, хто їх оточує, як шлях до цієї слави.

Shutterstock

Зрештою вони вчать своїх людей, як перемагати, надихають прикладами з відчуттям перемоги, і підштовхують щоразу до вищих рівнів ефективності.

Славних виродків якнайменше хвилює особистісний розвиток своїх працівників, але, хоч це й дивно, їм не треба хвилюватися, аби сформувати фахівців-зірок. Зумовленої власними інтересами уваги до людей цілком достатньо. Як найманий працівник ви можете не любити Славного виродка (насправді ви можете пошепки його проклинати), але, безумовно, поважатимете його. І позаяк Славні виродки нададуть прискорення вашій кар’єрі, ви дякуватимете долі, що мали змогу працювати на них.

3

Вірність лідеру

Я неодноразово бачив щось схоже на «стокгольмський синдром» в лідерстві: працівники заради своїх супербосів працюють на межі можливостей, але, замість ображатися на них за це, відчувають ще більшу відданість. Вони ладні на що завгодно, аби вберегти від розчарування цю надзвичайну людину, вони прагнуть догодити їй, не тільки тому, що повністю вірять у її візію, але й тому, що хочуть відчувати: бос не помилився, коли обрав їх для цієї роботи.

4

Право на помилку

Якщо ви проаналізуєте, чому працівники у вашій організації вочевидь не пропонують нічого нового, то, закладаюся, побачите, що величезну роль у цьому відіграє страх невдачі. І це страх не ірраціональний.

Shutterstock

У багатьох компаніях невдача — це непристойне слово. Тільки помиліться — і вас затаврують як ненадійного, некомпетентного або й гірше. Звісно, супербоси не сприймають невдачі так, як більшість людей.

Вони радше майстри представляти невдачі як замасковані можливості. По суті, вони не бояться невдач, натомість розглядають їх просто як етап, на якому часом опиняєшся на шляху до успіху.

5

Володіння деталями

Як керівник може одночасно і надміру делегувати, і вдаватися до мікроменеджменту? Життя було б простим (і не в кращому сенсі цього слова), якби не безмежна здатність людей, принаймні деяких, поєднувати два, на перший погляд, несумісних способи поведінки. Тут ідеться якраз про це. Супербоси знайшли третій шлях між мікроменеджерами, що бояться делегувати, бо не довіряють підлеглим, і любителями безкоштовних вигод, які безконтрольно делегують через власні лінощі або некомпетентність.

Назвімо це делегуванням у режимі активної участі

Адже супербоси так добре володіють деталями, що можуть ефективно делегувати й створювати можливості для своїх протеже. Вони точно знають, що відбувається в їхньому бізнесі, знають, хто працює добре. Знають сильні й слабкі сторони своїх підлеглих. Знають останні тренди, що впливають на ринок.

Shutterstock

Усі ці професійні навички дають їм змогу упевнено делегувати з практичним розумінням, коли, як і кому делегувати.

Поділитися: