4 навички успішних лідерів

1100
Shutterstock
Ідеальний СЕО кардинально відрізняється від стереотипу успішного керівника. Що спільного у справжніх сильних управлінців

Ідеальних СЕО мало. З 2000 по 2013 роки майже 25% СЕО, зазначених у щорічному переліку Fortune 500, було звільнено. Про це кажуть дані дослідницької компанії Conference Board. Ця  плинність кадрів коштує акціонерам приблизно $112 млрд, підрахувала 2014 року міжнародна мережа компаній PwC. Очевидно, багато здібних лідерів і членів правління щось роблять не так, як слід. Що саме?

Вважається, що успішний СЕО – це харизматичний високий білий чоловік з дипломом одного з престижних університетів

Він має стратегічне бачення, як дістатися кар’єрною стежинкою нагору, та уміє приймати досконалі рішення в умовах сильного тиску. Однак, показало 10-річне дослідження «Проект визначення геному СЕО», небагато успішних лідерів підходять під цей опис.

Згідно з дослідженням, сильні СЕО мають чотири важливих навички, що виявляються вирішальними для їхньої продуктивності.

1

Приймають рішення швидко та впевнено

Прийняти хибне рішення, можливо, краще, ніж не прийняти взагалі жодного рішення.

«Погане рішення все ж краще, аніж ніякого рішення. Більшість рішень можна змінити, але ви мусите навчитись рухатись із правильною швидкістю», – каже колишній СЕО компанії Greyhound Стівен Ґорман.

Але успішні СЕО також знають, коли рішення приймати не варто. Колишній CEO Arrow Electronics Стівен Кауфман радить зупинитися, щоб поміркувати, чи варто рішення приймати і чи відстрочка його на тиждень чи місяць дозволить з’явитися важливій інформації, не завдавши невиправної шкоди.

Щойно тактику обрано, СЕО рішуче крокують вперед.

finexecutive.com

«Працівники та інші клієнти швидко втратять віру в лідерів, які вагаються або змінюють позицію, коли рішення вже прийнято», – каже колишній голова та CEO Medtronic Арт Коллінс.

А якщо з цього рішення нічого путнього не вийде? Дослідження показує, що серед СЕО, звільнених через проблеми, пов’язані з прийняттям рішень, 30% втратили роботу, бо прийняли хибне рішення. 70%  решту вигнали через їхню нерішучість.

2

Швидко пристосовуються

Домінік Бартон, керуючий партнер McKinsey & Company, коли його запитали, що ж вирізняє ефективного СЕО одразу промовив: «Вирішення ситуацій, для яких немає накатаних схем».

Він зазначив, що CEO постійно потрапляє у ситуації, де схем просто бути не може, тому краще  навчитись пристосовуватись.

СЕО, які легко пристосовуються, також визнають, що невдачі є складовою частиною зміни курсу. До помилок необхідно ставитись як до можливостей навчатися й розвиватися, а не як до перешкод.

3

Посилюють свій вплив, залучаючи співробітників у робочий процес

Успішний керівник робить ставку на залучення співробітників у процес досягнення бізнес-результату. Йому важливо розібратися, чим живуть члени його команди, що їх мотивує і надихає.

Shutterstock

Конфліктів СЕО не уникають. Вміють вести переговори з неадекватними людьми. В дискусійних питаннях дають кожному право голосу, але не право приймати рішення. Вони слухають і цікавляться думкою всіх сторін, але не йдуть у напрямку консенсусу. При цьому важливо в умовах стресу не втрачати самовладання.

Хороший керівник вибудовує команду навколо мети, яка перед ними стоїть. Ретельно планують свої комунікації з співробітниками і розробляють стратегії впливу.

«Приймаючи важливе рішення, я визначаю коло зацікавлених людей. Також визначаю противників ідеї, вислуховую їх аргументи і придумую, як можна направити їх енергію в позитивне русло. Пояснюю людям, що вони – важливі ланки в процесі, що вони – частина перемоги. Але, зрештою, ви маєте чітко показати, що рішення приймаєте ви і очікуєте, що всі будуть на вашому боці», – розповідає СЕО дитячої лікарні Філадельфії Меделін Белл.

4

Впевненість в результаті

Хоч як банально це не звучить, але вміння напевне добиватися результатів є, мабуть, найпотужнішою з чотирьох важливих звичок СЕО. Згідно дослідженню, кандидати на посаду СЕО, які отримали високі бали за надійність, мали вдвічі більше шансів отримати цю роботу й в 15 разів більше шансів досягти успіху. Члени правління та інвестори люблять сильну руку, а працівники довіряють передбачуваним лідерам.

Що включає в себе поняття «надійність»? Виконання обіцянок, хороші організаторські навички, вміння планувати.

 У дослідженні 75% кандидатів, які отримали високі бали за надійність, встановили систему бізнес-управління, що включала в себе порядок нарад, панель метрик, чітку підзвітність, різні канали для прослідковування виконання роботи та здійснення швидких виправлень курсу. І ще важливіше, вони зібрали навколо себе сильну команду.

Чи можна бути лідером, орієнтованим на результат, і при цьому правильно мотивувати і зацікавлювати свою команду? Багато хто стверджує, що ні. За двома зайцями поженешся – жодного не спіймаєш: ти або результативний керівник, або «свій» у колективі.

Останні дослідження стверджують зворотне. Детальніше читайте в статті «Свій серед своїх: 6 навичок, які роблять лідера хорошим начальником»

По материалам HBR
Поділитися: