Гендиректор Uber може втратити посаду — FT

146
businessinsider.com
Рада директорів Uber у неділю провела зустріч, на якій обговорювалося майбутнє мільярдера, співзасновника та CEO компанії Тревіса Каланіка, а також двох його найближчих прибічників

Тревіс Каланік може бути тимчасово відсторонений або усунений з позиції голови компанії на іншу посаду, розповіли Financial Times двоє осіб, знайомих із ситуацією.  Також  могут звільнити заступника Каланіка Еміля Мішелья, одного із найстарших співробітників компані.

Приводом до зміщення з посади Каланика  стала критика компанії, що почастішала, та фігурування  UBER у скандалах. Зокрема, рада ознайомилася із доповіддю про корпоративну культуру та керівництво компанії, підготованою колишнім генпрокурором США Еріком Холдером.

«Керівництво компанії було приголомшене підозрами відносно іншого високопоставленого менеджера, який набув медичні документи, пов’язані із жертвою зґвалтування водієм Uber в Індії», — пише FT, уточнюючи, що менеджер залишив компанію.

Свою посаду може втратити і перший директор Райан Грейвс

Раніше Uber довелося звільнити більше 20 осіб через звинувачення у сексуальних домаганнях в компанії. Uber найняла фірму Perkins Coie, котра розслідувала 215 претензій, включно зі звинуваченнями у домаганнях та дискримінації. При цьому відносно 100 з них не було вжито ніяких заходів.

У травні Uber повідомив про скорочення квартального збитку в порівнянні з попереднім кварталом. У I кварталі чистий збиток компанії склав $708 млн проти $991 млн в IV кварталі 2016 року, пишуть «Відомості».

Це вже не перший випадок в американській індустрії, коли акціонери компанії звільняють її засновника. В різний час втрачав керівну посаду глава Apple Стів Джобс. ЗМІ також писали про спроби інвесторів усунути від управління співзасновника Facebook Марка Цукерберга.

 

За матеріалами FT, РБК, «Ведомости».
Поділитися: