Гендерна рівність: 3 підходи до делікатного питання

434
Shutterstock
Як призначення жінок впливає на результати бізнесу і чи є різниця між чоловіком і жінкою управлінцями

Гендерна рівність в Україні під впливом міжнародних тенденцій стає все актуальнішою. Однакові зарплати, права і можливості ― це прагнення багатьох сучасних жінок.

27 березня в Бізнес-школі МІМ відбулася дискусія про ситуацію з гендерною рівністю на керівних посадах в Україні, і як це позначається на якості менеджменту. Дискусія проходила в форматі менеджмент-кафе. А модерували її віце-президент МІМ В’ячеслав Покотило, директор програми PMD «Менеджмент і лідерство» Олександр Сударкін і віце-президент «ІТ-Інтегратор» Надія Омельченко.

K.Fund Media зібрав найяскравіші тези, що піднімалися в процесі дискусії.

1

Які управлінські методи вважаються чоловічими і чи можна ці методи вважати ефективними

Чоловікам і жінкам в ролі керівників приписується безліч різних стереотипів. Під час дискусії думки розділилися: одні приписували чоловікам такі якості як жорсткість, чіткість в установці завдань і вміння делегувати, а інші, навпаки, ― називали ці три якості суто жіночими.

Джерело: ІТ-Інтегратор

На думку Надії Омельченко, поведінка чоловіків і жінок в роботі практично не відрізняється. Жінки так само, як і чоловіки, спілкуються приблизно з такою ж кількістю співробітників, витрачають однакову кількість часу на роботу і не менш ефективні на всіх рівнях ієрархії. При цьому і стиль управління у більшості жінок і чоловіків однаковий і залежить не від статі, а від характеру.

2

Як призначення жінок на вищі управлінські позиції впливає на результати бізнесу

Відповідно до думки, до якої після гарячої дискусії прийшли практично всі учасники менеджмент-кафе, призначення жінок на керівні посади впливає на результати бізнесу рівно настільки, наскільки партнери і співробітники компанії схильні до стереотипів. Адже існують чоловіки, які не готові працювати під керівництвом жінки.

Іноді жінка може бути більш ефективним управлінцем, ніж чоловік.
Іноді жінка може бути більш ефективним управлінцем, ніж чоловік. Shutterstock

Також учасники обговорення зазначили, що жінка, яка досягла призначення на високу посаду в умовах жорсткої конкуренції, напевно буде навіть ефективнішим управлінцем, ніж чоловік.

3

Що впливає на порушення гендерної рівності в бізнесі

В першу чергу порушення гендерної рівності в бізнесі відбувається через особливості культури, певних традицій, часто пов’язані, наприклад, з національністю співробітників компанії.

Часто причиною упередженого ставлення до жінок-співробітниць стає перспектива, що вони підуть у декрет

(Та ще й жінці при цьому не обов’язково навіть хотіти мати дітей). А від чоловіка, на думку багатьох роботодавців, таких несподіванок чекати не доведеться. У деяких компаніях співробітниць навіть змушують підписувати контракт, згідно з яким вони не можуть впродовж певної кількості років завести дітей і піти в декрет.

Поведінка чоловіків і жінок в роботі практично не відрізняється
Поведінка чоловіків і жінок в роботі практично не відрізняється. Shutterstock

Через складнощі в балансі роботи і життя деякі жінки спочатку не прагнуть вибудовувати кар’єру.

«Це не вибір ― бути в кар’єрі або бути в сім’ї. Можна все чудово збалансувати», ― не погоджується з такою позицією Надія Омельченко.

Поділитися: