Geely придбала частку у виробника вантажівок Volvo Group на €3,25 млрд

143
www.volvotrucks.com.ua
Китайські власники планують спільні промо-кампанії для легкових і вантажних автомобілів зі Швеції

Китайська автомобільна корпорація Geely, що вже володіє шведським брендом легкових автомобілів Volvo Cars, стане також найбільшим акціонером заводів вантажного і спецтранспорту Volvo Group.

У середу, 27 грудня, стало відомо, що Zhejiang Geely виплатить близько €3,25 млрд компанії Cevian Capital, впливовому акціонеру групи, за 8,2% акцій автовиробника (або 15,6% голосуючих акцій).

Financial Times нагадує, що Volvo розділилася на бренди легкових та вантажних авто в 1999 році, коли Volvo Group продала Volvo Cars американському Ford. Говорити про возз’єднання брендів поки що зарано.

У Geely зараз більше націлені на спільні маркетингові кампанії вантажного і легкового брендів шведських авто, а також на спільні розробки в секторах безпілотних авто і електроавтомобілів. Крім того, китайське «громадянство» допоможе активніше просувати вантажівки на насиченому конкурентами ринку Піднебесної.

Geely купила Volvo Cars в 2010-му і влила в компанію свіжу кров. Водночас Cevian стала акціонером Volvo Group 11 років тому і за цей час встигла непогано заробити – близько €2 млрд.

У японській брокерській фірмі Nomura, яка супроводжує угоду, наголосили, що €3,25 млрд, які отримав Cevian, – це найвища ціна за розставання з акціями. Попередній рекорд був встановлений рік тому, коли компанія Icahn продала свою частку в American Railcar Leasing за €2,7 млрд.

Лі Шуфу, голова Geely Holding, цілком задоволений угодою: «Ми шануємо і цінуємо гордість скандинавських традицій і культури, лідируючі позиції на ринку, передові технології і екологічні можливості AB Volvo».

Він наголосив, що першість в управлінні, виборі стратегії розвитку і право голосу залишаються за шведською інвестиційною компанією Industrivarden, хоча Geely і стала найбільшим акціонером Volvo.

Volvo Group виробила перший автомобіль у 1927 році.

Найбільші світові бренди переносять виробництво до Китаю. Ford планує до 2025 року випустити тут 15 нових моделей авто, а Volkswagen – аж 40.

 

Джерело: Financial Times
Поділитися: