Галактичний бізнес: як Ілон Маск та інші підкорюють космос

259
K.Fund Media
Хто із бізнесменів інвестує у космічні розробки

Інвестувати у космічні розробки – новий тренд. Мета у кожного різна – хтось хоче переселити людство на іншу планету, хтось – збудувати готель на орбіті.

Аутист Ілон Макс

Ілон Маск – перший приватний підприємець, що почав інвестувати у космічні розробки. У 2002 році він вклав $100 млн у запуск компанії Space X. Таке рішення неоднозначно сприйняли у США: більшість ЗМІ кепкували з Маска та назвали його «аутистом, який не знає куди інвестувати». Та вже за шість років Space X підписали контракт з NASA на $1,6 млрд. Контракт передбачав запуски ракет Falcon 1 і Falcon 9, які мали доставляти багажі та супутники на орбіту.

Перші чотири запуски ракет провалились. Але Маск був переконаний у своїй правоті.

«Мої ракети надійніші та дешевші, ніж аналоги», – казав він

І не помилився. Ракети почали успішно літати, а у січні 2016 року NASA продовжила контракт з компанією до 2024 року.

Маск мріє про колонізацію Марсу. Перший політ відбудеться у 2035 році і триватиме 80 днів. Space X вже здійснила успішний повторний запуск ракети-носія Falcon 9. Це зробить космічні подорожі дешевшими.

Турист Джеффрі Безос

Джеффрі Безос, голова компанії Amazon.com, почав марити космосом ще на початку двохтисячних. У 2005 році він придбав ранчо у Техасі і збудував там власний космодром та заснував Blue Origin. Головне завдання його компанії – суборбітальний туризм.

Останні кілька років компанія тестує ракету New Shepard. Вона повинна виводити у верхні шари атмосфери туристичну капсулу. З цієї позиції планета виглядає приголомшливо. Імовірно, перші туристи полетять до зірок у 2018 році.

Кожного року Безос продає акцій  Amazon на $1 млрд та інвестує гроші у Blue Origin.

Зірковий  Річард Бренсон

Компанія ексцентричного мільйонера Річарда Бренсона Virgin Galactic також спеціалізується на розвитку космічного туризму. Доставляти туристів на навколоземну орбіту мав літак SpaceShip. Втім під час випробувань у 2014 році він розбився. Вже через два роки Бренсон представив нову версію літака VSS Unity. Назву для нього придумав Стівен Хокінг, який хоче стати одним із перших космічних туристів.

Вартість квитка – $250 тис. Серед тих, хто вже придбав квитки, Том Генкс, Леонардо Ді Капріо та Анджеліна Джолі. Дата виліта поки невідома.

 Готельєр Роберт Бігелоу

Роберт Бігелоу вирішив, що найкраще місце для готелю – орбіта нашої планети. Він викупив у NASA концепт орбітального житлового модуля, який після потрапляння на орбіту збільшується вдвічі.
У 2006 році модуль Genesis I доправила на орбіту українська ракета-носій «Дніпро-1». Наступне дослідження відбулось через рік. Genesis II теж успішно був доставлений на орбіту.

Бігелоу зазначив, що вже у 2020 році хоче запустити на орбіту кілька модулів одразу. За весь час він інвестував у свою компанію Bigelow Aerospace більше $250 млн.

Шахтарі Ларрі Пейдж і Сергій Брін

Засновники компанії Google у 2012 році інвестували у компанію Planetary Resources. Головна ії ціль – пошук корисних копалин на астероїдах. За даними аналітиків компанії Goldman Sachs, з одного астероїду можна видобути платини вартістю $50 млрд. А от витрати на експедицію складають лише $2,6 млрд.

Брін і Пейдж неохоче коментують співпрацю з компанією Planetary Resources, втім, за різними даними, вони інвестували $100 млн.

Поділитися: