Форум видавців у Львові – 2018: мастрід для бізнесу й душі

989
photo-lviv.in.ua
Яскраві новинки нон-фікшн від українських видавництв

19 вересня стартувала одна з найочікуваніших книголюбами України подій – 25-й «Форум видавців у Львові». Книжковий фестиваль триватиме до 23 вересня. Протягом п’яти днів відвідувачі зможуть відвідати освітні заходи, зустрітися з авторами і, звісно ж, купити стільки книг, скільки зможуть нести.

У списках новинок, які видавництва готували до події, є, звичайно, й нон-фикшн.

K.Fund Media вибрав для огляду ті з них, які представляють новий погляд на різні аспекти бізнесу, руйнують стереотипи, пропонують незвичайні рішення, змушують замислитися про важливе для кожної людини окремо і людства в цілому.

БІЗНЕС

Як створити унікальний і яскравий продукт, побудувати стратегію десятикратного зростання компанії та особистості та бути гнучким у прийнятті фінансових рішень.

«Пурпурова Корова! Як створити незабутній продукт» Сета Ґодіна

Видана: Наш Формат, 2018

Чому варто прочитати: Ми живемо у світі, де більшість продуктів залишаються невидимими на тлі інших конкурентів-близнюків. Створювати посередні продукти і добре їх просувати – вже не ефективно. Тільки унікальні товари викликають емоції та інтерес. Вони виняткові й нові, вони – та сама Пурпурова Корова, яка неодмінно приверне до себе увагу.

Цитата: «Наздогнати лідера важко, тому що лідером стає той, хто зробив щось незвичайне. А це незвичайне вже зайняте – тільки-но ви візьметеся за нього, воно більше не буде незвичайним».

Більше про книгу


«Міряй важливе. OKR: Проста ідея зростання вдесятеро» Джона Доера

Видана: Yakaboo Publishing, 2018

Чому варто прочитати: Книга американського інвестора Джона Доера сповнена захопливих історій про реальні проекти – від Google (в який він інвестував на етапі стартапу) до інноваційної піцерії Zumme Pizza. Автор вчить мистецтва формулювання й реалізації цілей для зростання персонального бренду, компаній, стартапів і навіть музичних колективів. Секрет стратегії OKR, зокрема, – у визначенні проміжних результатів, які можна виміряти.

Цитата: «OKR – не срібні кулі. Вони не зможуть замінити тверезе судження, сильне лідерство або творчу атмосферу на робочому місці. Але за наявності цих основ OKR можуть піднести вас на вершину гори».

Більше про книгу


«Адаптивні ринкі. Фінансова еволюція на швидкості думки» Ендрю Ло

Видана: BookChef, 2018 (серія «Бібліотека МІМ»)

Чому варто прочитати: «Адаптивні ринки» – новий погляд на практику прийняття фінансових рішень. Автор стверджує: на фінансових ринках багато що визначається… біологією. Люди аж ніяк не такі раціональні в своїх рішеннях, як хотілося б думати інвесторам. Тому ринки будуть ефективними лише тоді, коли інвестори зможуть адаптуватися до поточних умов. Книга допомагає під іншим кутом подивитися на природу економічних криз і причини появи «стартап-бульбашок».

Цитата: «Homo sapiens мали не так багато часу для пристосування до нових реалій сучасного життя, і це створює як певні проблеми, так і можливості для інвесторів, портфельних менеджерів та для всіх нас».


САМОРОЗВИТОК

На шляху до нової версії себе без проекту й компаса не обійтися.

«Дизайн-мислення. Спроектуй своє життя» Білла Барнета і Дейва Еванса

Видана: Наш Формат, 2018

Чому варто прочитати: Диплом не гарантує любові до роботи, а стрімка кар’єра – не синонім щастя. Книга дає важливі інструменти, які допоможуть вийти із «зачарованого кола» і зробити життя таким, в якому ваша особистість, ваші переконання і ваша робота не суперечитимуть одне одному.

Цитата: «Багато людей перебувають під впливом застарілого переконання, що важливо просто визначити об’єкт своєї пристрасті. Якщо вони це зроблять, усе стане на своє місце. Ми ненавидимо цю ідею з однієї лише причини – більшість людей не знає, що є їхньою пристрастю».


«Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід» Стівена Кові

Видана: КСД, 2018

Чому варто прочитати: Книга ставить під сумнів основні «постулати» класичного тайм-менеджменту. Змінюючи звичний підхід, іменитий автор дає низку ефективних порад щодо організації часу, допомагає визначити, що необхідно зробити просто зараз, а що – відкласти на потім.

Цитата: «Замість пропонувати вам іще одного годинника, ми подаруємо компас, бо напрям вашого руху важливіший за його швидкість».

Більше про книгу


НАУКПОП

Цікаво і доступно про науку, серйозно про важливе для людства.

«21 урок 21 століття» Ювала Ноя Харарі

Видана: BookChef, 2018

Чому варто прочитати: У своїй третій книзі Ювал Ной Харарі ставить гострі для сьогодення і майбутнього людства запитання. І не дає простих відповідей. Він розмірковує про сучасні політичні та економічні явища в контексті історії. Повсюдна діджиталізація породила багато проблем, серед яких загрози для безпеки даних і перехід людини в онлайн. Головне питання: що ми повинні робити вже сьогодні, щоб не зникнути як вид завтра?

Цитата: «У світі, заповненому непотрібною інформацією, ясність стає силою».

Більше про книгу


«Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів до космосу» Білла Брайсона

Видана: Наш Формат, 2018

Чому варто прочитати: Книга переверне ваші уявлення про науку. Автор роками вивчав наукові праці та спілкувався з антропологами, математиками, астрономами й іншими вченими. І написав книгу, де цікаво і доступно розповів багато чого про природу і людей.

Цитата: «Ми на диво мало знаємо про те, що відбувається у нас під ногами. Кумедно, що Форд почав виробляти автомобілі, а Нобелівський комітет присуджувати премії значно раніше, ніж ми дізналися, що в Землі є ядро».

Поділитися: