Формула щастя: чому успіх на роботі не робить нас щасливішими

706
Відомий американський психолог – про те, як сприйняття навколишнього світу впливає на кар’єру

Заведено вважати: що успішнішою є людина, то вона щасливіша. Такою формулою керуються багато компаній, це твердження слугує мотивацією працювати більше та завзятіше. «Ця істина хибна», – переконує Шон Ачор, американський психолог, письменник і підприємець. На міжнародній конференції TED він пояснив, що насправді робить людей щасливими.

«Насправді все навпаки. Відчуття щастя робить нас більш успішними. Якщо ми стаємо щасливими, то наш мозок починає працювати набагато ліпше. Розумові, творчі та енергетичні показники підвищуються», – каже Шон.

Чому успіх залежить від щастя, а не навпаки? Все просто: щоразу, коли ми досягаємо успіху, у нас з’являються нові цілі. Отримавши хорошу роботу, ми завжди мріємо про кращу, досягнувши певних висот в кар’єрі, ми прагнемо йти далі. Такий стиль життя – вічна гонитва за щастям, і по факту його ніколи не наздогнати.

Шон Ачор стверджує, що лише 10% тривалості щастя залежить від світу, що нас оточує, а все інше – наше сприйняття. Змінивши його, ми можемо стати щасливішими.

«Усього 25% успіху в кар’єрі залежить від рівня інтелекту, 75% успіху залежить від наявності оптимізму, підтримки оточуючих, і здатності сприймати стрес, як виклик, а не загрозу», – каже психолог.

Він наводить деякі дані власного дослідження, що доводять: у щасливих людей – вищі кар’єрні показники.

1. Щаслива людина працює на 31% ефективніше за людину в поганому, спокійному чи тривожному настрої;

2. У щасливих людей продажі вищі на 37%, ніж у невдоволених;

3. Щасливі лікарі працюють на 19% швидше, ніж стривожені, та їхні діагнози точніші.

Поділитися: