Фобос «зіпсував» портрет Марса

216
esa.int
NASA опублікувала рідкісне фото, що зробив телескоп Хаббл

Національне агентство США з питань космічних досліджень NASA у понеділок опублікувало в своєму Twitter рідкісний кадр: найближчий сусід Землі, Марс, та один з його супутників, крихітний Фобос.

«Автор» знімка – найбільший космічний телескоп NASA Хаббл. 12 травня 2016 року Хаббл знімав так зване протистояння планет – коли Марс максимально наблизився до Землі. Прохід Фобоса по орбіті навколо червоної планети став приємним камео для астрономів.

Орбіта цього супутника Марса становить усього 6 тис км – це ближче, ніж у будь-якого іншого «місяця» планет Сонячної системи. Проте, Фобос настільки малий, що навіть при максимальному наближенні виглядає зіркою, що швидко рухається на чорному тлі.
Другий супутник Марса, Деймос, має орбіту близько 23,5 тис км.

NASA нагадує про сумну долю, яка чекає на Фобос і Деймос у відносно недалекому космічному майбутньому. Фобос поступово наближається до Марса, і всього через 50 млн років він або розвалиться на частини під дією марсіанської сили тяжіння, або впаде на поверхню червоної планети. Деймос ж, навпаки, віддаляється від Марса і коли-небудь стане ще одним з десятків тисяч астероїдів.

Поділитися: