FM – це вигідно: чому варто найняти керуючу компанію для вашого бізнесу

Керівник проектів з технічного обслуговування Compass FM
У сучасних реаліях власники комерційної нерухомості часто грішать тим, що ігнорують стару добру приказку – «скупий платить двічі»

Перше правило успішного власника говорить: прибуток починається там, де закінчується економія на обслуговуванні.

Для українського ринку нерухомості керуюча компанія – це перш за все показник статусності. Чим якіснішим є обслуговування, тим вище клас самої будівлі. Парадоксально, але факт: купуючи послуги facilitymanagement, господар комерційної нерухомості купує не тільки один з параметрів статусу, а й масу можливостей оптимізувати обслуговування свого будинку.

Перше, чим ви як власник будівлі ризикуєте, коли робите вибір не на користь послуг керуючої компанії – це фізичне зношення інженерних систем: як старих, так і сучасних.

Перегорають лампочки і ламаються крани у будь-якій точці світу нерухомості, і підтримувати обладнання в працездатному стані потрібно незалежно від класу та статусу будівлі. Інша справа, яку ціну доведеться платити за усунення неполадок. Якщо власник приміщення не найняв відповідальну компанію, яка буде тримати все під контролем, то рано чи пізно він зіткнеться з цією проблемою.

За словами Андрія Марченка, не менш важливий ризик для власника – це часові рамки. Якщо аварію не усунуть на початковому етапі професіонали керуючої компанії, вона може обернутися для власника та орендаря справжньою головною біллю і відсутністю порозуміння між сторонами.

Власника, який не хоче робити ніяких вкладів і економить коштина утримання приміщення, так чи інакше очікує конфлікт з орендарем

«Термін реакції на аварійну ситуацію насправді має надзвичайно високу цінність. Наприклад, коли зірвало кран, люди всюди бігають в паніці, метушаться і намагаються кудись додзвонитися, навряд чи це прискорює вирішення проблеми. У нас в Compass FM термін реакції – до двох годин. У цей час наші фахівці приїжджають і усувають по мінімуму проблему. Далі в найкоротший період часу ми закуповуємо все, що необхідно для її стовідсоткового вирішення і протягом кількох днів ми повністю закриваємо питання неполадок незалежно від масштабу проблеми. В окремих випадках від цього залежить майбутнє комерційної будівлі. Власник розуміє, що йому потрібно усунути проблему, щоб зберегти свій бізнес. Орендар трохи інакше сприймає проблему. Якщо несправність не усунена вчасно, це суттєво позначається на його настрої та ставленні до власника, оскільки гроші він йому заплатив за повноцінну роботу офісу. Більше того, позначається і на ціні питання. Яскравий приклад – це обслуговування автомобіля: якщо не міняти масло, то потім можна заплатити в рази дорожче за капітальний ремонт двигуна» – розповідає Андрій Марченко.

Своєчасність в роботі керуючої компанії – це не тільки швидка ліквідація аварії.

Своєчасність – це, перш за все, попередження аварії та усунення неполадок до того, як вони стають критичними.

Так, головний інструмент в професійному фасіліті менеджменті – це не робочий інвентар, а бази даних.

«Головне завдання керуючої компанії – це усунути аварійну ситуацію в зародку. Для цього створюється база даних проблемних звернень, яка автоматизує процес і дозволяє визначити статистику. Якщо наша база показує якусь періодичність тієї чи іншої проблеми – це вже дзвіночок для нас, щоб на ній зосередитись і зробити прогнози», – коментує Андрій Марченко.

Compass FM

Поділитися: