Фітнес для мозку: 3 відео про те, що робить нас розумнішими

269
ted.com
Підбірка п’ятихвилинних відео про корисні заняття й навички, що допомагають тримати мозок у тонусі

Чому музика – це не лише розвага, а й тренінг для мозку, як знання іноземних мов робить вас розумнішими та навіщо потрібні регулярні тренування, чим би ви не займалися – танцями, бейсболом чи співом.

Музика вам допоможе

Слухати музику не лише приємно, а й корисно. Такого висновку дійшли вчені після того, як подивилися на реакцію мозку на музику. Коли ми її слухаємо, активізуються багато ділянок мозку, а коли самі граємо на музичному інструменті, працюють всі ділянки одночасно. Як регулярні заняття музикою тренують пам’ять і допомагають швидше впоратись із труднощами, а також що відбувається в мозку музикантів, коли вони грають, – в навчальному відео.


Сила білінгвізму

Білінгвізм і мультилінгвізм стали в сучасному світі банальною навичкою, а не чимось винятковим. Вчені давно встановили, що мозок людини, яка з дитинства знає дві чи більше мов, працює не так, як у того, хто володіє лише однією мовою. Так, нейролінгвісти з’ясували, що в таких людей під час вивчення другої мови в зрілому віці активно працює лише ліва півкуля мозку, а в дитини, чий мозок лише розвивається, в роботу включаються обидві півкулі. Ви також дізнаєтеся, як вивчення мов розширює можливості вашого мозку, а надто тієї частини, яка відповідає за організаторські здібності, вміння швидко перемикатись між різними задачами і відсіювати непотрібну інформацію.


Жодного дня без тренувань

Щоб засвоїти будь-яку навичку, нехай це буде виконання піруету чи кидок в бейсболі, необхідно постійно тренуватися: повторювати одні й ті самі дії, щоб вони стали ідеальними. Як виявилося, на майстерність впливає не лише тривалість тренування; важливими також є його якість та ефективність. З відео можна дізнатись, чому під час тренувань необхідно вимикати телефон, для чого потрібна регулярна практика, та як різноманітні заняття впливають на роботу мозку.

Більше про те, як функціонує мозок, читайте у матеріалі «П’ять хибних уявлень про мозок і сприйняття»

Поділитися: