У четвер, 22 лютого, в Києві Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та інноваційний парк UNIT.City презентували звіт «ФінТех в Україні: тенденції, огляд ринку і каталог».
Сьогодні в Україні є понад 80 компаній, які розробляють інноваційні рішення для фінансової сфери. Шість з десяти (58%) таких проектів були засновані протягом останніх трьох років.
Водночас 84% українських fintech-стартапів уже почали заробляти на продажу своїх продуктів і послуг. Майже третина (31,6%) таких проектів в Україні спеціалізуються на платежах і грошових переказах.
Абсолютна більшість (65%) fintech-компаній у нашій країні заснували IT-фахівці, проте в 70% випадків такими проектами керують колишні банкіри з досвідом роботи у великих комерційних банках.
Як повідомив керуючий партнер UNIT.City Максим Яковер, 87% українських банків шукають інноваційні рішення, у тому числі серед fintech-стартапів.
Згідно зі звітом українські fintech-провайдери вже почали співпрацювати з банками – чверть (26%) респондентів є партнерами «Таскомбанку».
У пошуку: як Україні знайти своє місце у світі інновацій
Дослідження також показало, що ключовою проблемою для fintech-компаній в Україні є фінансування: 45% опитаних стартапів вкладають у свій розвиток власні гроші, а ще 49% компаній знайшли або шукають інвесторів.
Самі учасники українського fintech-ринку вважають, що він потребує ще $40-75 млн інвестицій.
Однак співвласник компанії UAPAY Дмитро Зарахович упевнений, що знайти інвестора для fintech-компанії в Україні нескладно.
Він вважає, що проблема в іншому: багато стартапів зацікавлені просто в отриманні грошей, а не в розбудові добре працюючого бізнесу. Саме тому, на думку Зараховича, інвестори поки що не поспішають інвестувати в Україну.

За словами представника USAID Ростислава Дюка, український fintech-ринок має великий потенціал і в поточному році за об’ємом капіталізації компаній зросте в 3-4 рази.
Повний звіт про дослідження fintech-сектору в Україні знаходиться тут.
Як ми писали раніше, в Україні запрацював перший мобільний банк.
А через два роки цифрова економіка повинна забезпечити 5% ВВП України.