Фінансові чатботи вже навчилися фліртувати зі співрозмовником

135
media.licdn.com
Поки український бізнес знайомиться з роботами-помічниками, в США вони вже активно заграють з клієнтами. У прямому сенсі

За два останні роки більшість компаній отримали чатботів для автоматизованої комунікації зі споживачами – на ринку додатків спостерігається просто лавиноподібне зростання.

У жовтні 2017-го власного чатбота по імені Eno запустила американська фінансова корпорація Take Capital One, послугами якої користуються мільйони клієнтів в США. Eno – розумний бот, що розуміє людську мову і вміє підтримувати бесіду.

Клієнти, поспілкувавшись з Eno про залишки на рахунках, часто вельми емоційно дякують йому. «Вони пишуть по-різному – від просто «дякую» або «дяк» до емодзі-сердечок, конфетті і навіть «виходь за мене!», – посміхається директор банку з інформаційних технологій Роб Олександр.

Клієнти мережі ресторанів TGI Friday’s теж люблять чатбота Fridays, каже інформаційний директор компанії Шериф Мітяс: «Користувачі часто відправляють Fridays сердечки й цьомики». При цьому сам бот не проти пофліртувати у відповідь.

Споживачі все частіше вважають за краще замовляти послуги прямо зі смартфона або планшета. І чекають від бізнесу не просто доступності 24/7, а й інформованості про свої інтереси і потреби. У цьому переконаний Ілля Гельфенбейн, співзасновник і колишній директор по впровадженню API-інтерфейсів з природною мовою в компанії API.AI. Рік тому його компанію купив Google.

За оцінкою дослідницької компанії Gartner Inc., більше 80% звернень клієнтів на підтримку цілком під силу вирішити чатботу або голосовому підказувачу.

У той же час, деякі IT-менеджери вважають, що занадто персоналізована взаємодія бота з клієнтом може бути серйозним недоліком. Наприклад, технічний директор глобальної платіжної системи Western Union Шері Роудс зараз шкодує, що в чатботів компанії завантажили набори емодзі.

«Емодзі поки не в змозі передати рівень нашої довіри і розуміння наших клієнтів, – підкреслила вона, нагадавши, що багато клієнтів використовують Western Union для відправки грошей своїм сім’ям і для ведення бізнесу. – Зараз не найкращий час, щоб бути милим або забавним. Смайлики не спрацьовують».

Коло завдань чат-ботів буде тільки розширюватися – адже вони весь час вчаться.

Інформаційний директор Microsoft Джим Дюбуа розповів, що одного з корпоративних чатботів попросили замовити піцу: «Хоча чатбот призначений тільки для підтримки клієнтів, він зв’язався з Кортаною (віртуальною помічницею в MS), щоб та допомогла замовити піцу».

Нещодавно Чіпа, чатбота міських служб Лос-Анджелеса, запитали, чи зможе він пройти тест Тьюринга – той самий тест батька кібернетики Алана Тьюринга, який допомагає визначити, живий або штучний інтелект перед нами.

Знаєте, що відповів Чіп? Якщо вірити главі управління інформаційних технологій Лос-Анджелеса Теду Россу: «Ще ні, але я тільки вчуся».

Андроїд Софія вже отримала громадянство Саудівської Аравії.

ШІ вже під силу вибирати і судити творчі твори.

 

Джерело: The Wall Street Journal
Поділитися: