Financial Times та McKinsey обрали найкращу бізнес-книгу 2017 року

263
ft.com
Авторка розповіді про уражене кризою американське містечко – перша жінка, чиїй роботі присудили це почесне звання

Найкраща бізнес-книга 2017 року за версією видання Financial Times та консалтингової компанії McKinsey – «Джейнсвіль: американська історія» (Janesville: An American Story).

Її авторка журналістка The Washington Post Емі Голдштейн – перша жінка, що здобула цю премію як єдиний автор (у 2011-му Естер Дюфло розділила її з Абхіджитом Банерджі за «Економіку бідних»). У понеділок, 6 листопада, під час урочистої церемонії у Нью-Йорку, окрім компліментів журі та гучних овацій, вона отримала й грошову нагороду – £30,000.

Автори інших книг, включених до короткого списку, отримали по £10,000.

Книга переможниці розповідає про те, як мешканці містечка Джейнсвіль у штаті Вісконсин, де був розташований найстаріший завод компанії General Motors, оговтувалися після його закриття через кризу у 2008 році.

Судді відзначили притаманну стилю Голдштейн людяність, яка, на їхню думку, вкрай необхідна у часи, коли компанії змушені ухвалювати непрості рішення щодо автоматизації та реструктуризації свого бізнесу. Як наголосив голова відбіркового комітету та головний редактор FT Лайонел Барбер, «Джейнсвіль» – це книжка про нову індустріальну епоху та її виклики.

Один із головних висновків, що їх робить авторка, яка впродовж багатьох років вела репортажі з Вісконсина, – практика навчання звільнених працівників нових навичок не є настільки ефективним рішенням, як цього хотілося б політикам.

«Перекваліфікація, виявляється, не привела до збільшення кількості робочих місць чи до кращої платні ані в самому Джейнсвілі, ані навколо нього», – пише Голдштейн.

Нагороду «Найкраща бізнес-книга року» вручають з 2005 року книгам, що «якнайпереконливіше і найцікавіше висвітлюють проблеми сучасного бізнесу, включно з менеджментом, фінансами та економікою».

 

Джерело: FT
Поділитися: