Філософія води: 3 уроки, що допоможуть вам бути задоволеним

805
Якщо не знаєте, як вчинити, просто запитайте: а що б на моєму місці зробила вода?

Ймовірно, вам знайоме це відчуття: щоранку ви берете в руки телефон і бачите, як багато там повідомлень; відкриваєте свій план на день і розумієте, скільки всього вам потрібно встигнути. Це притаманне всім діловим людям відчуття зайнятості і навіть продуктивності. Але все так швидко відбувається, що ви не завжди в силах наздогнати світ, що постійно змінюється. Від цього з’являється напруга, стрес, невдоволення.

Як залишатися спокійним і врівноваженим, намагався зрозуміти ІТ-менеджер Реймонд Тенг. Він перечитав безліч книг із саморозвитку, але так і не знайшов у них потрібного лайфхаку. Потім в його руках опинилася книга старокитайської філософської думки «Дао Де Цзін». На міжнародній конференції TED Тенг розповідає, які уроки виніс із «філософії води».

1

Покірність

Вода тече низько. Вона дарує життя рослинам, тваринам і людям, але не намагається привернути до себе увагу і не вимагає нагороди, визнання.

«Покірність води навчила мене важливим речам. Я усвідомив: замість того, щоб вдавати, наче знаю, як вчинити, і що у мене є відповіді на всі питання, нічого страшного, якщо іноді я скажу: «Я цього не знаю. Я хотів би дізнатися більше, і мені потрібна ваша допомога», – каже Тенг.

Ідея цього підходу проста: замість того, щоб вихвалятися своїми успіхами і прославляти себе, набагато приємніше допомагати іншим людей. У покірності – сила.

2

Гармонія

Якщо на шляху води лежатиме камінь, вона його обійде. Не буде гніватися, засмучуватися, хвилюватися. Не братиме силу і не вступатиме в конфлікт.

«Коли я замислився про це, то почав розуміти, звідки бралася моя знервованість. Замість того, щоб гармонійно злитися зі своїм оточенням, я протистояв йому. Я добивався змін, тому що був охоплений бажанням досягти успіху або довести, на що я здатний. Але в підсумку нічого не змінювалося. І я все більше засмучувався. Просто змістивши пріоритети – від бажання досягти великих успіхів до прагнення досягти гармонії – я відразу відчув себе більш спокійним і зібраним», – розповідає спікер.

3

Відкритість

Вода не протистоїть змінам. Залежно від температури вона може бути рідкою, твердою і газоподібною речовиною. Вона підлаштовується під будь-яку ємність, будь то чайник для заварювання, чашка або ваза для квітів.

«Здатність води адаптуватися, змінюватися, бути гнучкою допомогла їй пережити тисячоліття, незважаючи на всі зміни в навколишньому середовищі. Так і ми живемо сьогодні в світі, що постійно змінюється. Людині доводиться освоювати все нові спеціальності, а щоб залишатися на плаву, необхідно отримувати нові і освіжати придбані професійні навички», – пояснює Реймонд Тенг.

Він запевняє: ці три уроки стали основоположними принципами його життя.

«Сьогодні, коли я починаю нервувати, відчувати невдоволення, сум’яття або просто не знаю, як вчинити, я ставлю собі питання: а що б на моєму місці зробила вода?»

Поділитися: