Філософія успіху: «Перший День» Джефа Безоса

284
fool.de
На що орієнтувався мільярдер, коли вибудовував імперію онлайн рітейлу

Філософія «Першого Дня» засновника компанії Amazon.com, Inc Джеффа Безоса існує з першого дня роботи рітейлера. Публічно про неї він розповів ще 1997 року в своєму листі до акціонерів під час виходу на IPO.

Чому «День Перший»? А тому, що «День Другий» — це застій, за яким слідує болісний, нестерпний занепад, а тоді – смерть

Майже 20 років потому, в листі до акціонерів 2016 року, один з найбагатших бізнесменів світу нагадав основні тезисні концепції «Першого Дня».

«Як ми боремося з Другим Днем? Простих відповідей на такі питання не буває — пише Безос — [в бізнесі] існує багато деталей, безліч шляхів і немало пасток. Я можу дати лише стартовий пакет першої необхідності для захисту «Першого Дня».

Одержимість клієнтом

Існує багато речей, на яких можна зосередити бізнес: на конкурентах, продукті, технологіях, бізнес-моделях тощо. Проте, на думку Безоса, ліпше орієнтуватися на споживача.

viahart.com

Чому? Клієнти завжди хочуть чогось кращого. І бажання зробити їм приємність змушує вас винаходити щось нове.

Наприклад, жоден клієнт ніколи не просив Аmazon створювати програму членства в Prime. Але вони однозначно бажали цього.

«Перший День» вимагає терплячого експериментування, прийняття невдач, засівку й захисту саджанців.

Спротив підміні понять

Компанії, що розвивається, легше орієнтуватися на процес, а не на результат. Але в цьому випадку процес, а не результат, стає «суттю». Це серйозна пастка.

Або інший приклад: дослідження ринку й опитування клієнтів можуть підмінити самих клієнтів – що особливо небезпечно, коли продукти винаходяться й проектуються.

«55% бета-тестерів повідомляють, що задоволені цією функцією. Це більше, ніж 47% за результатами першого опитування».  Таку фразу iнтерпретувати складно, тому можна впасти в оману.

Бета-тестування та дослідження допомагають знайти сліпі плями, але не більше.

Прийняття зовнішніх тенденцій

«Якщо ви не можете чи не хочете швидко сприймати потужні тенденції, то світ штовхає вас у «Другий День». Якщо ви з ними боретеся, то, ймовірно, боретеся з майбутнім. Прийміть їх, і спіймаєте погожий вітер», — пише Безос.

Він певен, що потужні тренди визначити не складно – про них багато говорять і пишуть – але великі компанії часто відірвані від реальності.

myawesomebox.com

Зараз головним трендом у світі є машинне навчання та штучний інтелект. Це одна з причин того, що системи Echo/Alexa — найбільш продаваний продукт за всю історію Amazon.

Швидко приймати рішення

Компанії «Другого Дня» часто приймають вірні рішення, але роблять це із запізненням. Стартапи не мають проблем із прийняттям якісних і швидких рішень, але великим організаціям це нелегко. Як не втрачати темп?

1

Варто розуміти, що більшість рішень, вірогідно, прийматимуть на основі близько 70% інформації. Але якщо чекати на 90%, то в більшості випадків чекати доведеться надто довго.

2

Фраза «не погоджуйтесь і дійте» допомагає зекономити багато часу. Завжди можна сказати:  «Послухайте, я знаю, що ми з цим не погоджуємося, але ви ж ризикнете разом зі мною? Не погоджуєтеся, але діємо?».

Поки ви притримуєтеся такої позиції, ніхто не може відповісти напевне і ви, можливо, отримаєте швидку згоду. Але це правило має працювати в обидва боки. Начальник також може не погоджуватись, але діяти.

Безос не мав певності стосовно телепроекту Amazon Prime, який йому запропонували, частково через рівень своєї зацікавленості в ньому, а частково через умови угоди. Він сказав: «Я не згоден, але дію, сподіваючись, що це стане найпопулярнішим з того, що ми коли-небудь робили».

blogto.com

Проект виявився дуже успішним. Його творці отримали 11 «Еммі», шість «Золотих Глобусів» і три «Оскара».

А на початку Джеффрі Безос почав марити космосом. Кожного року він продає акцій  Amazon на $1 млрд та інвестує гроші у Blue Originn.

 

За материалами Business Insider
Поділитися: