Феномен Instagram: 5 порад, як створити успішний блог для бізнесу

1409
Shutterstock
Чому потрібно рекламувати не лише товар, а й себе, та де брати ідеї для постів

Instagram – не лише канал, де можна на людей подивитись і себе показати. Зараз це чудовий майданчик для бізнесу. Міленіали дедалі частіше використовують мережу замість Google – щоб знайти модний одяг чи аксесуари, почитати про подорожі тощо. Для підприємців це очевидний знак: потрібно створювати власні блоги та шукати клієнтів тут.

Російська експертка з просування в Instagram Любов Соболєва написала книгу «Феномен Instagram. 2.0», в якій розповідає всі секрети цієї мережі. Українською книгу 2018 року переклало видавництво BookChef.

K.Fund Media обрав п’ять порад з видання, як створити в Instagram успішний блог для бізнесу.

1

Розповідайте не лише про товар, а й про себе

Сьогодні в Instagram багато блогерів, які прагнуть зібрати та утримати аудиторію, тому у знеособлених акаунтів практично немає шансів. Людям не цікаво підписуватись на типові магазини – вони хочуть читати історії інших людей. Тому починайте говорити про себе.

Якісні фото в Instagram – важливий фактор успіху продажів
Якісні фото в Instagram – важливий фактор успіху продажів. Shutterstock

Для початку зробіть пост-знайомство: покажіть своє обличчя та розкажіть, хто ви. Це одразу підвищує лояльність аудиторії.

Користувачі розуміють, що є людина, яка відповідає за якість товару чи послуги, і починають більше довіряти бренду. Авторка рекомендує публікувати в профілі як особисту, так і робочу інформацію. Оптимальне співвідношення – 30/70.

2

Використовуйте лише якісні світлини. Бажано свої

Instagram – це мережа для фото, тому велику увагу варто приділяти саме їм. Візуальне оформлення профілю – перше, що впадає в око.

Намагайтеся робити так, щоб воно було в єдиному стилі:
– якщо публікуєте переважно світлі кадри, відмовтесь від темних взагалі;
– використовуйте однаковий шрифт на всіх фото;
– не робіть колажів – як правило, вони мають неестетичний вигляд.

Фото у вашому профілі мають бути якісними, чіткими й правильно кадрованими (без «відрізаних» частин тіла). Світлини мають відображати суть посту. Ідеально, якщо ви робитимете їх самостійно, а не копіюватимете з інтернету.

3

Не забувайте про текст

Звісно, Instagram для візуалів, проте текст також важливий. Люди люблять читати історії, тому розповідайте їх. Заведіть регулярні рубрики та залучайте аудиторію до дискусій – запитуйте, що їй цікаво буде читати.

Ось кілька порад, як створювати вдалі пости:
– пишіть просто і зрозуміло, без складних слів і конструкцій. Уявіть, що розповідаєте це своєму другові;
– розбавляйте текст смайлами, діліть його на абзаци – робіть все, щоб візуально він легко сприймався;
– публікуйте тільки власні думки та поради. Не копіюйте з інтернету – це позбавляє текст самобутності.

Відкритість і щирість допоможуть зблизитися з користувачами
Відкритість і щирість допоможуть зблизитися з користувачами. Shutterstock

Усі пости експертка поділяє на інформаційні, розважальні та контент, що продає. Щоб залучити більшу аудиторію, у профілі мають бути різножанрові публікації.

4

Завжди будьте «в ефірі»

Допоможуть вам у цьому Stories – розділ в Instagram, куди можна викладати фото і відео в необмеженій кількості. Вони доступні протягом доби, а потім автоматично видаляються.

У чому плюс цієї функції? Ви можете ділитись більшою кількістю інформації, не дратуючи свою аудиторію. Зазвичай такий формат не передбачає додаткової обробки мультимедійного контенту – і вам легко, і читачі «клюнуть» на справжність.

Що публікувати в Stories:
– покажіть свою роботу за лаштунками – так ви станете ближчими до користувачів;
– проводьте прямі ефіри – людям цікаво, що відбувається тут і зараз;
– рекламуйте акційні товари – так вас будуть дивитися частіше, щоб нічого не пропустити;
– зніміть, як проходить ваш типовий день – від ранку до ночі. Це щось на кшталт реаліті-шоу: вас почнуть дивитися і не зможуть відірватися.

5

Оберіть найкращий час для постингу

Універсального рецепту, коли краще робити публікації в Instagram, немає. Це індивідуально для кожного профілю. Просто відкрийте розділ «Статистика» і подивіться, в які дні та години ваші пости найкраще «заходять». Так і зрозумієте, коли ваш найкращий час для постингу.

Статистика – це чудово, однак не варто ігнорувати власні інтуїцію та спостереження

Наприклад, авторка помітила, що продавальні пости краще працюють в першій половині дня. І дає цьому таке пояснення: якщо людина побачить товар зранку і захоче його купити, то в неї ще буде цілий день для цього, якщо ж ввечері – вона може відкласти покупку на ранок, а потім і передумати.

Ранкові пости працюють краще
Ранкові пости працюють краще. Shutterstock

Ідеальний варіант для початку – експериментувати з часом постингу. Методом спроб і помилок знайдете власний прайм-тайм.


Можливості заробітку у всесвітній мережі розширюються з кожним роком. Звісно, йдеться не лише про бізнес. Багато хто непогано влаштовується як фрілансер або працівник, що працює віддалено. Головна перевага цього – можливість працювати де хочеш і скільки хочеш. Про це – книга засновника та власника ClickMillionaires.com Скотта Фокса, де він розповідає про секрети та підводні камені заробітку в інтернеті.

Поділитися: