Феномен хюґе для бізнесу

1261
Shutterstock
Данська модель щастя, що змінить ваш погляд на ведення бізнесу

За даними звіту «Тінь щастя» в англ. «In the shadow of happiness», який опублікував у серпні данський Інститут дослідження щастя та Союз міністерств країн північного регіону, люди, які проживають у Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції — найщасливіші на землі і мають найвищий рівень щастя. Відпрацьований баланс між роботою і вільним часом дозволяє їм насолоджуватися роботою, особистим життям, і сім’єю. Але, після детальнішого дослідження за віковими критеріями, вони виявили групи, що почувають себе нещасними, їх частина складає 12%. Це молоді люди у віці від 18 до 23 років — 13,5 % та 16% — люди від 80 років. Основним фактором такого є психічне здоров’я, яке у даних груп слабке. Також до передумов автори звіту віднесли соціальні контакти, стан фізичного здоров’я, стабільність доходів та працевлаштування.

За словами експерта Інституту дослідження щастя, автора звіту Майкла Біркйаера, багато молодих людей почувають себе самотньо і під впливом стресових чинників у них розвиваються психічні розлади.

Основним фактором впливу він називає соціальні мережі, але не вбачає виходу з ситуації у разі їх абсолютної заборони. Автори звіту також зазначають, що найбільшого впливу на психічне здоров’я зазнали безробітні, особливо чоловіки. І саме чоловікам найважче підтримувати соціальні зв’язки у порівнянні з жінками. Нещасні стають економічно невигідними для будь-якої країни і з цією проблемою розробники дослідження закликають боротися.

Кріс Роулінсон, засновник навчальної платформи для творчих індустрій 42Courses, стверджує, що відчуття щастя впливає на всі сторони людського життя, зокрема і на роботу, але у роботі воно мало залежить від грошового фактору.

Впровадження концепції хюґе у бізнесі

Дослідники університету Уорвіка встановили, люди, які почувають себе щасливо на роботі збільшують власну продуктивність на 12% та залишаються набагато довше з компанією. Тому відчуття щастя у співробітників — одна з найкращих інвестицій для будь-якої сфери бізнесу.

Зробити концепцію хюґе частиною вашої корпоративної культури пропонує Андре Лавої, американський підприємець та співзасновник ClearCompany, у наступних порадах:

– Створіть приватні місця для роботи.

Дозвольте своїм працівникам принести на роботу улюблені чашки, картини та навіть пару капців.

Створіть невеличкий оазис у вашому офісі
Створіть невеличкий оазис у вашому офісі. harmonious-driving.review

Ці місця повинні бути немов приватний оазис у вашому офісі. Забезпечте кожного співробітника ковдрами та затишною атмосферою.

– Заохочуйте створення команди.

Кожен з працівників повинен відчувати себе у команді майже як у сім’ї. Мотивуйте їх проводити вільний час разом. Це сприятиме яскравішій корпоративній культурі та більшій умотивованості співробітників.

– Викиньте брудну кавоварку.

Зона, де працівники можуть попити каву або чай та перекусити повинна бути чистою. Попросіть співробітників принести улюблені рослини на роботу. Це додасть офісному приміщенню затишності. Заохочуйте колег приносити на роботу свою улюблену їжу для перекусу.

– Зосередьтеся на атмосфері.

Це найскладніше завдання, оскільки дім кожного влаштований по-різному. Прагніть створити затишну атмосферу за допомогою освітлення, музики та декору. Уникайте флуоресцентного освітлення, що сприяє напрузі очей та як результат, головному болю. Застосовуйте нейтральні музичні композиції у власних офісах.

– Сприяйте щоденній щирості.

Бути відкритим та добрим до власних працівників — шлях до зниження стресу в усіх учасників робочого процесу. Оцінюйте добре виконану роботу простим компліментом.

Будьте відкритим та щирим
Будьте відкритим та щирим. TheQuestion

Показуйте свої вразливі сторони, щоб більше підключитися до своєї команди, дати зрозуміти працівникам, що лідер теж може іноді спіткнутися. Це допоможе їм почуватися собою на роботі.

K. Fund Media пропонує намагатися створювати власну продукцію чи послуги з урахуванням філософії хюґе. За допомогою найпростішого методу мозкового штурму з поєднанням принципів данської моделі щастя можна створити «затишок та відчуття дому» для ваших клієнтів.

Як ще хюґе пов’язано з роботою?

За словами Луїзи Томсен Брітс, авторки книги «Книга hygge. Мистецтво жити тут і зараз», хюґе асоціюється у нас з відчуттям дому, але воно не прив’язане до конкретного місця. Це відчуття безпеки і доброзичливості. Атмосфера затишку, яку створюємо і є хюґе. І ця концепція — це той самий будинок, який ми будуємо на фоні припливів і відпливів життя. На робочому місці це відчуття можна відтворити за допомогою дружелюбного відношення, тепла, комфорту та турботи.

Спільна трапеза — частина данських буднів

Колеги  на роботі роблять спільну перерву, щоб разом перекусити за обідньою перервою. Такі моменти збагачують зв’язки між людьми. Хюґе відображається у чистоті поверхонь і охайності. Перфекціонізм та інновації пригнічують його. Авторка радить отримувати від щоденних справ задоволення. Коли ви дотримуватиметеся цього — у майбутньому такі справи стануть для рядом приємних моментів, а не набридливими обов’язками. Якщо, наприклад, ви застрягли у автомобільній пробці – послухайте улюблену музику.

Додаток для смартфону

Мік Вікінг, автор книги «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи», в одному зі інтерв’ю на радіо радив визначити рівень свого щастя та постійного його оцінювати. Найважливіше, що ви повинні виділити у широкому понятті «щастя» — задоволеність власним життям. Він радив всім, хто працює з колективом попросити кожного оцінити власний рівень щастя за допомогою простих запитань: «настільки я щасливий/-а зараз?» та «наскільки щасливий/-а я був вчора?». Ця методика допоможе обрати правильну стратегію у створенні атмосфери хюґе у колективі.

Працівники повинні відчувати задоволеність власним життям
Працівники повинні відчувати задоволеність власним життям. pxhere.com

Для зручності щоденного практикування основних принципів існує спеціальний додаток до смартфону — Hygge, який нагадає про ритуали з данської концепції щастя і оцінить рівень їх виконання.

Поділитися: