Феміда з крилами: як Сергій Александров воює з авіакомпаніями

222
Shutterstock
За допомогою стартапу AirAdvisor кожен пасажир може повернути $300 – $700 за відкладений авіарейс

«Три роки тому мій товариш з сім’єю та немовлям застряг в аеропорту через затримку рейсу Lufthansa. Через це вони запізнилися і на стикувальний рейс. Авіалінія не вибачилася та просто проігнорувала вимоги надати їжу і оплатити інші витрати, включаючи авіакомпенсацію», – розповідає власник стартапу AirAdvisor Сергій Александров.

Тоді він працював юристом. На підставі законодавства про захист прав споживачів Александров поставив перед авіакомпанією вимогу – виплати компенсацію родині друга. Компанія відмовила. Тоді Александров вивчив судову практику європейських судів, написав кілька скарг і почав готувати позов до суду. Lufthansa стала поступливішою і конфлікт залагодили.

Пізніше в подібних ситуаціях Александров допомагав  членам сім’ї та друзям.

«Тоді і виникла ідея відкрити сервісну компанію з захисту прав пасажирів», – згадує він.

Сергій Александров. З особистих архівів

Початківець стартапер готувався до запуску проекту майже два роки. Компанію відкрили у травні 2017 року в Польщі, а трохи пізніше, у вересні – в Україні.

«Нам вже подали до тисячі заявок (особливо багато подають сім’ями або групами) та багато людей вже отримали авіакомпенсацію за затримку рейсів і скасування рейсів», – ділиться Александров.

За його словами, для реалізації сервісу в Україні потрібна чимала наполегливість. У якості інструментів у переговорах вони використовують не тільки написання скарг у авіакомпанії, але і в різні національні та міжнародні органи та організації, а також подачу позову до суду.

Український стартап Petcube отримав престижну нагороду, випередивши Ілона Маска

«Максимальний розмір авіакомпенсації, що встановлена  законом, становить близько $ 700, а середня ставка юриста в Україні починається від $20 в годину. За участь в суді доведеться заплатити юристу від $100. Тому клієнтам не вигідно наймати юристів», – пояснює Александров відсутність конкурентів в Україні.

А стартап заробляє внаслідок обороту і налагодженого, автоматизованого алгоритму.

Багато людей вже отримали авіакомпенсацію за затримку рейсів і скасування рейсів. airadvisor.com

За словами Александрова, розробка онлайн-сервісу до стадії тестового запуску тривала більше ніж півроку. Він відмовляється назвати обсяг вкладених інвестицій, але уточнює, що очікує їх повернення до кінця цього року.

Команда налічує 20 осіб. У проекті задіяні юристи, але так само є маркетологи, фахівці з реклами, менеджери з розвитку бізнесу, IT-фахівці, дизайнери та перекладачі.

Поділитися: