Fashion Digital-інновації 2018 року

613
Минулі тижні моди показали всьому світу, що індустрія моди найближчими роками може зміниться до невпізнання

Гучний в fashion-співтоваристві феномен FashTech — синергія моди і технологій, здатна вивести модну індустрію на новий рівень. А ось динамічний і всюдисущий digital дозволить прискорити ці процеси і зробити доступними мільйонам користувачів.

Саме в цій сфері щорічно з’являються на світ сотні успішних (і не дуже) стартап-проектів. Варто зазначити, що великі бренди, з огляду на неповороткість корпоративних структур і низьку схильність до ризику, як правило, відмовляються утримувати відділи і наймати розробників інноваційних рішень. Їм куди дешевше та зручніше придбати вже готове рішення, розроблене невеликими стартап-командами. Завдання яких, на сьогоднішній день, використовуючи технології штучного інтелекту (AI), доповненої і віртуальної реальність (AR / VR), Big data, SaaS, не просто заманити покупця, а спростити процес підбору, створити максимально персоналізований офер, запам’ятати і накопичити дані про покупця — з тим, щоб поліпшити його обслуговування під час наступного візиту.

У даній статті ми розглянемо Digital Fashion стартапи, які заслужили уваги на міжнародних Fashion-виставках і готові міняти індустрію моди в найближчі роки.

MemoMi Labs

Стартап вже пілотується в США великим рітейлером Neiman Marcus. Технологія MemoryMirror ™ дозволяє споживачеві побачити свою проекцію на 360 градусів, змінювати колір речей та аксесуарів, віртуально приміряти декілька розмірів, ділитися отриманими зображеннями. Компанія вже успішно використовує схожі технології для примірювання та придбання сонцезахисних окулярів та косметики.

Xploraiton Earth 2050- Amazing Inventions from MemoMi Labs Inc on Vimeo.


Pick Up

Сервіс в режимі реального часу автоматично комбінує одяг і аксесуари, створюючи необмежену кількість луків з обраним товаром в різних fashion-стилях. Pick Up створює навігацію всередині інтернет-магазину та допомагає зробити online-покупки швидшими і простішими. На сьогодні SAAS вже використовується українським онлайн-рітейлером італійського взуття та одягу modoza.com.

modoza.com

«Великий асортимент — це плюс, але він водночас ускладнює процес вибору для користувача. Сервіс Pick up допомагає знайти ті ідеальні поєднання з обраною річчю, які клієнт, можливо, не знайшов би сам.  Таким чином збільшується середній чек і простіше набути купівельного досвіду», — Xenia Dorna, керівник відділу маркетингу modoza.com.


Online Size Guide Sizer

За допомогою програми Sizer покупці можуть виміряти себе менш ніж за дві хвилини, просто використовуючи камеру на своєму мобільному пристрої. Sizer забезпечує 3D-вимір тіла за допомогою захоплення зображень простого набору поз людини.

Використовуючи унікальний алгоритм, додаток точно заміряє особливості фігури користувача і дає рекомендації з вибору розміру і посадки. Це, в свою чергу, не лише спрощує процес вибору, а й рятує онлайн-рітейлерів від повернень товару, що не підійшов. Sizer Lite Recommendation Engine вже запущений з ізраїльським роздрібним продавцем одягу Renuar, а також успішно пройшов випробування японським роздрібним гігантом Uniqlo.


Donde Fashion

Donde Fashion розробили унікальний візуальний пошуковик для онлайн-магазинів. Saas допомагає користувачам знаходити бажаний товар, використовуючи зображення або текст, а сайтам електронної комерції — імітувати та передбачити споживчий попит. Donde дає можливість рітейлерам швидше реагувати на тенденції ринку, скорочувати операційні витрати й час покупки, оптимізувати призначений для користувача досвід.

На сьогодні технологію вже оцінили й активно використовують світові роздрібні рітейлери — Zara, Forever21. Деклароване середнє зростання продажів e-commerce після впровадження Donde — 20%.


SYTE

Успішна і затребувана технологія, що вийшла зі статусу стартапу, була розроблена 2015 року в Тель-Авіві. Розпізнавання зображень за допомогою штучного інтелекту дозволяє користувачам перетворювати будь-який онлайн-образ на інтерактивну можливість покупки. Insta Search for retailers дає можливість пошуку товару прямо з Instagram. Сервіс вже став улюбленим помічником блогерів, шоперів, виробників та іменитих онлайн-рітейлерів Farfetch, Marks&Spenser, boohoo та ін.

SYTE
Поділитися: