Фанатам «Чорного дзеркала»: 5 фільмів про антиутопії, котрі варто подивитися

8907
Zeppotron
Підбірка кінокартин про майбутнє

Серіал «Чорне дзеркало» підкорив серця глядачів своїми утопічними сюжетами, дуже співзвучними із реальністю. Якщо вам сподобався такий жанр, то радимо подивитися ці п’ять фільмів.

Першому гравцеві приготуватися

Ready Player One, 2018


Жанр: фантастика, пригоди

Тривалість: 140 хв.


2045 рік. Світ знаходиться на межі колапсу, а люди шукають порятунку у величезній всесвітній віртуальній реальності – грі OASIS. Її створив мільярдер Джеймс Холлідей і залишив заповіт: хто першим знайде сховану там цифрову «пасхалку», той отримає $500 млрд і повний контроль над грою, а, значить, і над майбутнім. Пройти квест наважується підліток Вейд Воттс, навіть не підозрюючи, скільки загадок та небезпек з’явиться на його шляхові.


Вона

Her, 2013


Жанр: фантастична мелодрама

Тривалість: 125 хв.


Недалеке майбутнє. Технології настільки пішли вперед, що люди більше не виконують рутинної праці – за них це роблять спеціальні операційні системи. Самотній письменник Теодор Туомблі купує собі таку систему, обирає для неї жіночий голос, і вона називає себе Самантою. Вона – ідеальна: розуміє його з напівслова, підбадьорює у сумні хвилини, дає хороші поради. Минає час, і Теодор розуміє, що не уявляє собі життя без Саманти, але у системи – зовсім інші плани.


Час

In Time, 2011


Жанр: фантастика, антиутопія

Тривалість: 109 хв.


Наприкінці XXI століття людство відкрило шлях до безсмертя. Люди перестають старіти із 25-річного віку. Час перетворився на головну валюту: всі його намагаються роздобути, щоби не померти. На лівій руці кожного є спеціальний годинник, який світиться і показує, скільки людині залишилося жити. Додатковий час коштує грошей, тому багаті – практично безсмертні, а бідні приречені битися за життя. Бунтар Уїлл Салас знайомиться з людиною, яка передає йому сотні років часу і вмирає. Хлопця починають підозрювати у вбивстві і відкривають на нього полювання. Так він стає могутньою зброєю в боротьбі з системою. Чи вийде у нього щось змінити?


Перевага

Transcendence, 2014


Жанр: фантастичний триллер

Тривалість: 119 хв.


Доктор Уїлл Кастер – видатний дослідник в галузі вивчення штучного інтелекту. Він працює над створенням унікального комп’ютера – такого, котрий затмарить досвід та знання всього людства. Його задум подобається не всім, тому група екстремістів намагається вбити ученого. Вони поранили його кулею, отруєною полонієм. Уїллові залишається жити лічені дні, але його дружина наважується на ризикований вчинок – створює комп’ютерну копію його розуму. Експеримент заходить занадто далеко і виходить з-під контролю…


Шоу Трумана

The Truman Show, 1998


Жанр: антиутопія

Тривалість: 103 хв.


Труман Бьорбанк – звичайна людина. Але його життя цілодобово транслюється у прямому ефірі по всьому світові. Його рідне місто – це декорації у вигляді острова поблизу материка, населення якого – найняті актори. Труман від самого дитинства живе під прихованими камерами, але не знає про це. Минає час, і він починає помічати багато невідповідностей у своєму житті. Остаточно переконавшись, що живе у брехні, Труман вирішує поїхати з рідного міста. Але чи вдасться йому вийти із такої «гри»?


Читайте також: «Чорне дзеркало» в дії: 4 сюжети із серіалу, які стають реальністю

Поділитися: