У Німеччині родичі померлих користувачів Facebook зможуть отримувати у спадок доступ до їхніх сторінок – аналогічно архіву особистих листів та іншої кореспонденції. Таке рішення ухвалив федеральний суд міста Карлсруе (Німеччина), повідомив Reuters.
Мати загиблої 15-річної дівчини, яку збив поїзд у Берліні, звернулася до суду з проханням надати доступ до сторінки дочки у Facebook. Компанія заблокувала акаунт загиблої дівчини з міркувань конфіденційності, зробивши її «меморіальної сторінкою».
Ну помилилися: Марк Цукерберг про проблеми конфіденційності Facebook
Батьки загиблої хотіли зрозуміти, була її смерть спробою самогубства або випадковістю.
Федеральний суд ухвалив надати батькам повний доступ до акаунту їхньої загиблої доньки. У відповідь Facebook подав апеляцію на судове рішення, наголосивши, що вибір між захистом конфіденційності даних користувачів і проханням батьків виявився одним із найскладніших в історії компанії.
«Тривалість судового процесу свідчить, наскільки складним виявилося прийняття рішення», – сказано в заяві Facebook.
У коментарі суду наголошується на важливості цього вердикту в довгостроковій перспективі: цей прецедент вплине не лише на Facebook або Instagram, а й на інші соціальні мережі.
Як ми вже писали, адміністратори фанатських сторінок Facebook також мають нести відповідальність за захист даних користувачів.
Facebook: під загрозою опинилася конфіденційність даних майже всіх 2 млрд користувачів.