Facebook відкриває архів покупців політичної реклами в США

235
www.shutterstock.com
Список містить інформацію про бюджети рекламної кампанії і цільову аудиторію

Американська корпорація Facebook, найбільша соціальна мережа в світі, відкриває архів користувачів, які купили політичну рекламу в Facebook напередодні президентських виборів США 2016 року. Поки що список доступний тільки американським користувачам, але компанія пообіцяла в майбутньому відкрити архів і в інших країнах.

Містика Facebook: як соцмережа знаходить кожного, з ким ми коли-небудь були знайомі

Політична реклама на Facebook і у фото-соцмережі Instagram, що належить йому, тепер має мітку з ім’ям замовника. Натискаючи на позначку, користувач переходить в архів, де вказана організація – покупець політичної реклами, бюджет кампанії, кількість користувачів, які переглянули рекламу, а також їхні характеристики – стать, вік і місцезнаходження.

Зі створенням архіву Facebook сподівається підвищити довіру користувачів до рекламодавців, а також «посилити відповідальність за розміщену рекламу, як Facebook, так і рекламодавців», повідомив директор по виробництву Facebook Роб Лізерн.

«Збільшення прозорості згодом приведе до підвищення відповідальності», – вважає Лізерн.

Рішення Facebook також було позитивно сприйняте серед американських політиків. Американський сенатор Марк Ворнер назвав його «великим кроком» у правильному напрямку, про що написав у своєму Twitter.

Google і Twitter також мають намір створити аналогічний архів покупців політичної реклами, повідомляє Reuters.

У 2016-му понад 50% провокаційної реклами у Facebook оплатили підставні фірми.

Facebook заборонив рекламувати криптовалюту та інвестиції через токени.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: