Facebook цензурує картини Рубенса

298
artchive.ru
Бельгійські музейники висміяли роботів соцмережі, які банять репродукції пишнотілих красунь роботи фламандського живописця

Найбільша соціальна мережа планети цензурує репродукції картин одного з найвідоміших живописців фламандського Відродження Пітера Пауля Рубенса.

Фламандський рада з туризму написала відкритого листа засновнику Facebook Марку Цукербергу, в якому дивується: чим ботам-цензорам не догодили зображення оголених пишнотілих красунь.

Під листом підписалися представники більшості музеїв бельгійської Фландрії, повідомляє Business Insider.

Рада з туризму також опублікувала відео про те, як Facebook забороняє любителям класичного живопису з усього світу переглядати шедеври в галереї лише тому, що на картинах зображені «м’ясисті» принади.

Нагадаємо, фламандський майстер-живописець Пітер Пауль Рубенс прославився саме своєю любов’ю до пишних тіл.

У відкритому листі стверджується, що Facebook систематично банить роботи Рубенса. Чи справді характерна манера художника поєднувати «груди, сідниці й херувимчиків» аж така непристойна, запитують музейники. Цензура, безумовно, смішна, але це заважає нормальній роботі музеїв, стверджують автори.

Музейники хотіли б продемонструвати шедеври фламандських майстрів і саму Фландрію в соцмережі, яку використовують любителі мистецтва.

Секрети успіху Деміена Херста

«Мистецтво об’єднує, як і соціальні медіа», – наголошено в листі.
Якби в Рубенса була сторінка у Facebook, вона мала б безліч підписників.

Facebook забороняє використовувати в рекламі «контент для дорослих» – навіть якщо оголеність належить до мистецтва.

У відеоролику беруть участь «агенти поліції соціальних мереж», які фізично блокують відвідувачів галереї за допомогою облікового запису Facebook, переглядаючи «оголені» картини.

Глава Фламандського туристичного офісу Петер де Вільде в інтерв’ю британській Guardian заявив: «На жаль, просування нашої унікальної культурної спадщини в найпопулярнішій соціальній мережі у світі наразі неможливе».

Остаточне рішення Facebook поки що невідоме.

Google оцифрував спадок мексиканської художниці Фріди Кало.

Тренди культури 2018.

Поділитися: