Facebook стрімко подешевшав на $150 млрд, позбавивши Марка Цукерберга $17 млрд

295
freedman.club
Квартальний фінансовий звіт не виправдав очікувань інвесторів

У середу, 25 червня, акції корпорації Facebook, найбільшої соціальної мережі в світі, різко подешевшали на 25%. Компанія втратила $150 млрд у ринковій капіталізації, а засновник соціальної мережі Марк Цукерберг – майже $17 млрд, повідомляє Reuters. 

Причиною обвалу акцій Facebook став квартальний фінансовий звіт, який не виправдав очікувань інвесторів та аналітиків. Компанія оголосила про прогнозоване зниження рентабельності протягом кількох років через витрати на посилення захисту персональних даних користувачів.

Facebook спостерігає за тобою: як соцмережа відстежує життя кожного

У другому кварталі витрати Facebook зросли на 50% – до $ 7,4 млрд. IT-гігант витратився на поліпшення політики конфіденційності, а також на моніторинг публікацій користувачів соцмережі.

Не останню роль зіграло набрання чинності GDPR – Загальним регламентом захисту даних ЄС, уточнив Reuters. До слова, кількість користувачів Facebook у Європі впала на 3 млн осіб.

Facebook прогнозує аналогічні витрати і на другу половину року. У планах компанії – інвестувати в розвиток відеоконтенту і маркетингу.
Проте виручка Facebook у другому кварталі зросла на $42%, до 13,2 млрд, порівняно з торішнім результатом в $9,3 млрд. І це найнижчий темп зростання за останні три роки.

Як ми вже писали, Facebook змінив політику конфіденційності, щоб уникнути відповідальності  і отримав штраф у Великобританії на £500 тис. через скандал із Cambridge Analytica.

Поділитися: