Facebook практично досягнув межі фінансового зростання, вважає агентство фондового ринку Pivotal Research

145
assets.bwbx.io
Акції соцмережі виставили на 16,5% дешевше їх поточного курсу в $177

Американська корпорація Facebook практично досягла ліміту свого фінансового зростання. Такого висновку дійшов аналітик ринку акцій компанії Pivotal Research Group Брайан Візер. Якщо IT-гігант продовжить так само, то ризикує припинити фінансовий розвиток і стати малоприбутковим.

«З кожним роком Facebook наближається до межі свого зростання», – заявив Візер.

Прочитайте про те, як не помилятися при біржових підрахунках, у книзі Джордана Елленберга

Аналітик Pivotal Research вже виставив свої акції Facebook на фондовій біржі за курсом $152 – на 16,5% нижче від поточного цінового рівня в $177. Волл-стріт торгує по $224, повідомляє Business Insider.

Корпорація Google також майже досягла ліміту фінансового зростання і вже цілком покладається на рекламний дохід, стверджує Візер. У четвертому кварталі 2017 року коефіцієнт прибутковості пошукового гіганта становив 24%, тоді як в аналогічних періодах 2015-2016 років він перевищив 25%.

Економічний лікнеп. Згідно з Бостонською матрицею маркетингу (BCG) більшість компаній на певному етапі розвитку переходить з розряду «зірок» ринку (швидкі темпи зростання продажів і прибутку) до розряду «дійних корів» (велика частка ринку, стабільний фінансовий результат, але невеликий приріст продажів). Застій у розвитку може привести бізнес у зону нецікавих для інвестора «собак», яких час позбавлятися. Щоб цього не сталося, автори матриці рекомендують запускати нові продукти або шукати нову нішу ринку.

Facebook переоцінений, а інвестори не можуть точно оцінити ліміт зростання корпорації, зазначив аналітик Pivotal Research. Водночас ці показники безпосередньо можуть вплинути на розміри вкладень у рекламу на платформі соцмережі, тому «залишаються ключовою проблемою розвитку потенціалу фінансового зростання».

Business Insider, втім, відзначає, що Брайан Візер – один з найбільших «ведмедів» для Facebook. Так на біржовому жаргоні називають інвесторів, що грають на пониження курсу.

Facebook, навпаки, прогнозує зростання надходжень від реклами на тлі зниження відвідуваності.

А перший інвестор Facebook продав три чверті своїх акцій соцмережі.

 

Джерело: Business Insider
Поділитися: