Facebook передавав персональні дані користувачів 60 виробникам гаджетів

259
www.shutterstock.com
Серед них – IT-гіганти Apple, Amazon, Samsung і Microsoft

Американська корпорація Facebook, найбільша соціальна мережа у світі, передавала персональні дані користувачів понад 60 компаніям – виробникам гаджетів – за умовами угоди про спільне використання даних.

До списку потрапили IT-гіганти Apple, Amazon, Samsung і Microsoft, чиї домовленості з Facebook чинні вже 10 років. Дані передавали також онлайн-ритейлеру Amazon і виробникам смартфонів BlackBerry і HTC.

Ну помилилися: Марк Цукерберг про проблеми конфіденційності Facebook

Компанії отримали доступ до даних користувачів і їхніх друзів у соцмережі, в тому числі до інформації про сімейний стан, віросповідання і політичні погляди, повідомляє The New York Times. Деякі також могли бачити інформацію про заходи.

Сам Facebook підтвердив наявність таких угод, але наголосив, що їх використовували виключно для створення «аналогів Facebook», поки магазини додатків не налагодили роботу. Соцмережа заперечує, що виробники мали доступ до даних друзів користувачів без їхнього відома.

Им Арчибонг
tech.economictimes.indiatimes.com

«Нам не відомі випадки зловживання персональними даними з боку компаній», – повідомив один з віце-президентів Facebook Ім Арчібонг (Ime Archibong).

Багато з цих угод Facebook можуть досі бути чинними, але щонайменше 22 угоди призупинили в квітні. Не останню роль в цьому зіграв скандал із британською консалтинговою фірмою Cambridge Analytica, яка зберігала і аналізувала дані близько 87 млн ​​користувачів без їхнього відома.

Марка Цукерберга викликали на килим до Конгресу США, але врешті обидві сторони скандалу звинуватили у витоку даних кембриджського психолога.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: