Фейки у Facebook стали якіснішими

365
www.reuters.com
Минулого тижня соцмережа забанили 32 сторінки з політичними фальсифікаціями

Організатори фальшивих сторінок і облікових записів у популярній соцмережі Facebook вчаться на попередніх помилках і стають дедалі винахідливішими. Фейки активно й успішно маскуються під справжні, тому внутрішнім алгоритмам Facebook складніше відстежувати і виявляти підробки, створені для поширення політичної та економічної дезінформації, пише Reuters.

Таких труднощів зазнали й експерти з кібербезпеки, які визначали можливих авторів сторінок, створених для втручання у передвиборчу кампанію до Конгресу США. Минулого тижня Facebook заблокував 32 фейкових акаунти і сторінки з Facebook і Instagram за підозрою в «скоординованих недостовірних діях».

Старший науковий співробітник Вашингтонської лабораторії судової експертизи Бен Німмо зазначає, що свіжа мережа ботів використовує не оригінальну мова, а в основному копіпаст з інтернету.

Deepfake: як жити у світі, де підробку не відрізнити від реальності

«Фальсифікатори не обтяжують себе написанням унікальних текстів для репосту. Довші пости зазвичай банально вкрадені або скомпільовані з інших американських сайтів, щоб викликати менше підозр», – відзначає Бен Німмо.

У квітні Facebook прямо назвав автором пропагандистських фейків під час президентської кампанії Трампа російську групу «Агентство інтернет-досліджень».

Однак цього разу Facebook не ідентифікує джерело дезінформації.

«Творці цих облікових записів виконали набагато ретельнішу роботу, щоб приховати авторство, ніж у попередньому випадку з російським «Агентством інтернет-досліджень». Нашим експертам з кібербезпеки наразі не вдалося з високою вірогідністю визначити джерело», – йдеться у свіжій новині від Facebook.

Facebook
www.reuters.com

Щоб заплутати розслідування, зловмисники використовували віртуальні приватні мережі, IP-телефонію і платили за рекламу в місцевій валюті.
Експерти, які відстежують кампанії фейків, відзначають, що дезінформатори змінили спосіб публікації контенту.

«Ці діячі вчаться на попередніх помилках», – стверджує директор аналітичної компанії Graphika Джон Келлі, додавши, що вони не використовують ті самі інтернет-адреси і платять в іноземній валюті.

Професор Оксфордського університету і директор Інституту інтернету в Оксфорді Філіп Говард зазначає, що акаунти, які дуже нагадують уже забанені, легко ідентифікувати: вони діляться публікаціями RT та інших російських англомовних новин, а також ультраправої Breitbart News.

Однак тепер використовуються передруки з менш одіозних сайтів і форумів, а політичні новини розбавляються іншими. У хід йдуть більш якісні ілюстрації, правдоподібні домени, невеликі блоги, зазначає Говард.

Для боротьби з фейками Facebook купив AI-стартап і розробив низку власних інструментів.

Поділитися: