Facebook і Cambridge Analytica звинуватили у витоку даних кембриджського психолога

207
i2.cdn.turner.com
Соцмережа звинуватила вченого в «брехні», а британська компанія запевняє, що видалила всі дані користувачів

Скандал Facebook з британською аналітичною компанією Cambridge Analytica, яка зберігала і аналізувала дані близько 50 млн користувачів Facebook без їхнього відома, знайшов свого винуватця – вченого-психолога Кембриджського університету Олександра Когана.

Коган збирав дані про користувачів Facebook через своє додатки «This Is Your Digital Life» (Це твоя цифрова життя) в наукових цілях – для моделювання людської поведінки через соціальні мережі.

Дізнайтеся, чому співробітники Facebook відмовляються від інтернету

По закінченню проекту психолог продав Cambridge Analytica додаток разом із зібраними даними, адже був впевнений в «законності подальших дій» британській компанії. Тепер обидві сторони скандалу в один голос заявили про винність Когана.

«Facebook і Cambridge Analytica намагаються зробити з мене цапа-відбувайла», – прокоментував Коган ситуацію.

Facebook звинуватив кембриджського психолога в порушенні політики соцмережі, коли той передав Cambridge Analytica призначені для користувача дані на комерційній основі. Він «збрехав нам», сказано в заяві соцмережі.

Cambridge Analytica заявила, що знищила всі дані користувачів, як тільки дізналася, що їх походження порушує законодавство про захист персональних даних.

Нагадаємо, що через скандал з Cambridge Analytica глава безпеки Facebook йде у відставку, а Марка Цукерберга викликають на килим до Конгресу США.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: