Facebook, Apple, Alphabet і Amazon проти розкриття даних користувачів в Австралії

303
www.verve.com
IT-гіганти мають намір запобігти ухваленню закону

Американські корпорації Facebook, Apple, Alphabet і Amazon виступили проти законопроекту в Австралії, згідно з яким IT-гіганти мають розкривати зашифровані персональні дані користувачів у разі їх підозрілої діяльності, повідомив Reuters.

Усе почалося в серпні, коли австралійська влада запропонувала запровадити штраф у розмірі до $7,2 млн (A$ 10 млн) для організацій і позбавлення волі для приватних осіб у разі відмови надати доступ до персональних даних за постановою суду.

GDPR у силі: що європейський регламент захисту даних змінив для IT-компаній

Влада аргументує необхідність ухвалення законопроекту боротьбою з потенційними терористами. Австралія разом зі США, Канадою, Новою Зеландією і Великою Британією – так звані країни Five Eyes – вимагають доступу до зашифрованих електронних листів, текстових повідомлень і дзвінків, щоб контролювати спілкування підозрюваних у створенні загрози нацбезпеці.

IT-гіганти Facebook, Alphabet, Apple і Amazon об’єдналися, щоб спільними зусиллями запобігти ухваленню закону, голосування щодо якого відбудеться вже за кілька тижнів.

«Будь-яка спроба розробити інструменти для зняття інформації із зашифрованих каналів загрожує створити величезні ризики для нашої цифрової безпеки», – коментує прес-секретар Альянсу за безпеку і безпечний інтернет Ліззі О’Ши. Альянс об’єднав багато правозахисних та інтернет-асоціацій Австралії.

Як ми вже писали, «податок на посилання» від Європарламенту спричинив багато суперечок.

Влада Каліфорнії ухвалила найжорсткіший у США закон про мережевий нейтралітет.

Поділитися: