Естонія не вважає себе офшором – на відміну від України

147
baltnews.ee
Влада Естонії стверджує, що Київ помилково включив її до списку офшорних зон, і закликає терміново виправити цю помилку

Прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас закликав Україну виключити балтійську державу зі списку офшорних зон, оскільки вона потрапила туди помилково.

«Включення владою України до списку офшорів Естонії є прикрою помилкою, яку слід негайно виправити», – заявив Ратас у Давосі.

З огляду на те, що серед 27 тис. іноземців, які стали «електронними громадянами» Естонії та зареєстрували тут бізнес, є чимало українців, занепокоєння влади країни цілком зрозуміле.

Глава естонського уряду вже телефонував з цього приводу прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману і особисто висловив здивування міністру фінансів України Олександру Данилюку в швейцарському Давосі.

Ратас пояснив, що через включення Естонії до українського списку офшорів у естонських компаній в Україні виникли «додаткові необґрунтовані фінансові зобов’язання, і з цієї причини вони щодня зазнають збитків».

«Естонський Uber» виходить у Західну Європу й Австралію

«Жодна інша країна світу не вважає Естонію офшором. Естонія – член Організації економічного співробітництва та розвитку, член Європейського Союзу, і наша податкова політика відповідає всім міжнародним вимогам і стандартам, в тому числі й законодавству України», – наголосив естонський прем’єр.

Гройсман та Данилюк запевнили Ратаса, що розберуться в ситуації, що склалася.

Місяць тому, 27 грудня 2017 року, Кабмін включив до українського списку офшорних зон 22 нові країни, у тому числі Естонію.

Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер вважає, що в Україні неправильно інтерпретували естонський закон про прибутковий податок.

Київ вирішив, що оподаткування підприємницьких доходів в Естонії є на 5% нижчим, ніж в Україні. Насправді чинний в Естонії 20%-й податок при розподілі дивідендів навіть вищий за український, зазначив глава естонського МЗС.

Відсутність в українського бізнесу податкової культури може стати однією з перешкод на шляху до ЄС, вважає податковий консультант.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна
Поділитися: