Естонія може запровадити національну криптовалюту

158
cdn-images-1.medium.com

Есткойн наразі розглядають тільки як засіб проведення платежів


Естонія може стати першою країною в Європі, яка почне використовувати власний цифровий платіжний засіб – есткойн.

Ідеологом цього проекту є Каспар Корюс, керуючий директор урядової програми e-Residency. До слова, у 2015 році естонська редакція ділового журналу Forbes поставила Корюса на перше місце в категорії «технології та фінанси» рейтингу 30 under 30 – списку молодих лідерів до 30 років.

Учасниками програми e-Residency – «електронного громадянства» Естонії – вже стали 27 тис. осіб. Це самозайняті іноземці, які відкрили в Естонії компанію через інтернет, у тому числі розробники програмного забезпечення або журналісти. Республіка стала першою країною у світі, уряд якої пропонує громадянам інших країн отримати цифрову ID-карту, яка полегшує створення і ведення бізнесу в країні ЄС.

За словами Корюса, есткойн може виконувати одну з трьох таких функцій: ним можна оплачувати послуги «електронного громадянства», посвідчувати особу віртуального резидента або навіть використовувати як платіжний засіб з прив’язкою до курсу євро.

«Усі три моделі використання есткойна життєздатні й можуть бути впроваджені навіть без узгодження з центробанком Євросоюзу», – зазначив естонський топ-менеджер.

При цьому глава Центрального банку Естонії Ардо Ханссон заявив, що ініціатива створення есткойна виходить не від уряду, а його ідеологи не консультувалися із центробанком.

Криптоінвестору на замітку: 6 ознак афери на ICO

Глава Європейського центробанку Маріо Драгі ще влітку категорично відмовився обговорювати есткойн, нагадавши, що єдиною валютою в єврозоні залишається євро.

Корюс наголосив, що естонську криптовалюту розглядають виключно як «токен», тому вона не конкуруватиме з євро.

Водночас топ-менеджер вважає, що есткойн міг би стати паралельним засобом оплати.

«Ми не плануємо створювати будь-яку альтернативу євро. Однак логічно об’єднати плюси токена як децентралізованої валюти зі стабільністю традиційної валюти, а потім обмежити використання криптовалюти тільки «електронним громадянством», – додав Корюс.

Як ми писали раніше, японські банки до 2020 року готові налагодити випуск віртуальних грошей.

А США вже фактично визнали біткойн електронної валютою.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: