Ера машин: як виживати безробітним людям у майбутньому

160
Один з найвідоміших футурологів Кремнієвої долини – про те, чому масове безробіття неминуче, і що з цим робити

В майбутньому більшість людей залишаться без роботи. Машини стають все розумнішими, відповідно, конкурувати з ними – складніше. У цьому впевнений футуролог, автор книги «Пришестя роботів» Мартін Форд. На Міжнародній конференції TED він обґрунтував свою позицію та дав пораду, як впоратися з безробіттям.

«Машини майбутнього будуть здатні думати, вчитися та адаптуватися. А це значить, що зрештою технології починають зазіхати на ті фундаментальні здібності людини, які до сих пір дозволяли нам залишатися попереду прогресу, йти в ногу з ростом економіки та фактично бути незамінними», – говорить Мартін Форд.

Інформаційні технології розвивалися завжди, але зараз їх розвиток несе більшу загрозу людству, ніж раніше, запевняє футуролог. Він назвав два пункти, що підтверджують цю думку.

1

Безперервний процес експоненціального зростання

«Головний факт, який необхідно розуміти: прискорення зростає вже дуже довготривалий час – фактично кілька десятиліть. Якщо почати рахувати з кінця 1950-х років, коли винайшли перші інтегральні схеми, подвоєння обчислювальної потужності відбулося вже 30 разів. Це гігантське число подвоєнь для будь-якої кількості, і означає, що дуже скоро ми побачимо неймовірний результат абсолютного прогресу».

2

Здатність до навчання

«Машини можуть обирати рішення, справлятися з проблемами, і, найголовніше, вони вчаться. Фактично центральною технологією та основною рушійною силою нинішнього прогресу є здатність машин навчатися, і ця технологія стає неймовірно потужною, руйнівною та продовжує набирати обертів».

Такі тенденції показують – майбутнє з масовим безробіттям реальне. Самі очевидні наслідки такої ситуації – загальна колотнеча, стрес і збільшення класової нерівності, говорить футуролог. Великі проблеми виникнуть в економіці. Якщо у людей не буде грошей, вони нічого не купуватимуть. Так недалеко дійти  і до економічного занепаду.

Судний день: «Пришестя роботів» Мартіна Форда

«Уявіть, що в майбутньому ми всі будемо менше працювати, більше відпочивати, проводити більше часу з сім’єю та займатися тим, що подобається. Це прекрасна картина. До цього нам всім потрібно прагнути. Але, в той самий час, нам потрібно залишатися реалістами та усвідомлювати велику ймовірність появи проблеми розподілу прибутку. Багато людей залишаться обділеними. Думаю, для вирішення цієї проблеми нам доведеться знайти спосіб, як відокремити прибуток від традиційної роботи. І найкращий, найпростіший шлях, який я бачу, це створення гарантованого або універсального базового прибутку», – запевняє Мартін Форд.

Чому ця пропозиція – хороший вихід із ситуації, дивіться у відео.

Поділитися: