Електростанція у Вестеросі замінює вугілля на одяг від H&M

169
d3bwu0f92zgi29.cloudfront.net
Шведи планують відмовитися від викопного палива

Утилізація старого одягу з роздрібної мережі Hennes & Mauritz (H&M) допоможе шведській електростанції відмовитися від вугілля.

Теплоелектростанція у Вестеросі, місті на північному заході від Стокгольма, до 2020 року повністю відмовиться від вугілля і похідних нафти. Це означає переорієнтацію на перероблену деревину і утилізацію сміття, включаючи бракований і старий одяг H&M.

«Усе це для нас – матеріал, придатний для горіння», – пояснює Йенс Нерен, керівник відділу поставок палива в Malarenergi AB. Ця компанія управляє побудованою 54 роки тому електростанцією в 100 км від Стокгольма.

Щоб мінімізувати шкідливі викиди, Швеція переводить енергосистему на гідро-, атомні й вітрові електростанції. Однак подекуди досі використовують вугілля та нафту для опалення взимку. Старі станції поступово переобладнають під спалювання біопалива і сміття.

Malarenergi уклала договір на переробку сміття з містечком Ескілстуна, де розташований центральний склад відомого шведського бренду одягу H&M.

«H&M не спалює одяг, який ще можна носити, – наголосила глава PR-департаменту H&M Йоханна Дал. – Однак ми зобов’язані знищити речі із цвіллю або ті, до складу яких входять уже заборонені хімічні речовини».

За словами Йенса Нерена, з 400 тис. т сміття, які завод у Вестеросі переробив з початку 2017 року, на старий одяг від H&M припало 15 т. Malarenergi отримує відходи на утилізацію з кількох сусідніх міст і навіть імпортує їх з Великобританії.

Електростанція забезпечує електроенергією близько 150 тис. домогосподарств.
У 1996 році вона спалила в топках близько 650 тис. т вугілля. А у вівторок в Вестеросі пришвартувався останній суховантаж із вугіллям. Привезеного запасу має вистачити до 2020 року – поки два останніх вугільних котли не замінять на новий, який працює на біопаливі та смітті.

Данці збудували у Великобританії електростанцію, що працює на побутовому смітті.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: