Електронна система eHealth перейшла до відання Міністерства охорони здоров’я України

177
www.estilotu.com
ПЗ для медичних карт пацієнтів усієї країни успішно пройшло перевірку і рекомендується до введення в експлуатацію

Національна електронна система охорони здоров’я eHealth офіційно перейшла у розпорядження Міністерства охорони здоров’я України. У вівторок, 6 лютого, проектний офіс організації Transparency International Ukraine і Всеукраїнської мережі людей, що живуть із ВІЛ, передав відомству життєздатний продукт проекту.

«З цього дня подальшою розробкою і впровадженням eHealth займається МОЗ», точніше, створене в грудні держпідприємство «Електронне здоров’я», уточнили в прес-службі міністерства.

«Місія виконана», – написала у себе у Facebook координатор проекту eHealth Крістіна Гуцалова.

Лікувальні інновації: три вдалих медичних стартапа

Система розроблена на гроші міжнародних донорів, серед яких уряди США, Канади та Глобальний офіс боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

IT-продукт має доповнити необхідний для старту медичної реформи в Україні функціонал, вважає глава проектного офісу Юрій Бугай. Витрати на подальший розвиток програмного забезпечення мають бути мінімальними, впевнений він.

Система eHealth вже пройшла технічну оцінку, показавши повну відповідність за всіма вимогами, і тепер рекомендується до введення в експлуатацію, сказано в повідомленні МОЗ.

У вересні 2017 року ресурс запрацював у тестовому режимі, відкривши реєстрацію для лікарів і пацієнтів.

З того часу до системи підключилися 720 лікувальних установ, 5,3 тис. лікарів і понад 33 тис. пацієнтів, повідомили в Transparency International Ukraine.

Після створення Національної служби здоров’я і прийняття закону про держгарантії для медобслуговування eHealth стане інструментом для реалізації принципу «гроші ходять за пацієнтом». Крім того, в системі вже є функціонал для підтримки програми «Доступні ліки».

Інший зручний інструмент пошуку лікаря реалізовано в стартапі Doc.ua.

Ще один український медичний стартап залучив $500 тисяч інвестицій.

 

Джерело: Transparency International Ukraine
Поділитися: