Електрокари від Dyson з’являться до 2020 року

131
aeriform.co.uk
Британський виробник суперпилососів інвестує £2 млрд у розробку електроавтомобілів

Dyson, британський виробник потужних пилососів, фенів і повітряних фільтрів, має намір вкласти £2 млрд ($2,68 млрд) у створення автомобіля з електродвигуном в найближчі три роки. Про це заявив засновник компанії Джеймс Дайсон.

£1 млрд призначений для розробки нового типу акумуляторної батареї, більш компактної і зручної в подальшій утилізації, ніж використовувані конкурентами літій-іонні.

Засновник компанії заявив, що новий електромобіль радикально відрізнятиметься від усіх моделей конкурентів, у тому числі й Tesla. «Немає сенсу повторювати те, що вже було зроблено кимось раніше, — сказав він, — це буде не спорт-кар, але й не бюджетне авто».

Дубай дозволив електромобілистам не сплачувати паркування та заправку

До проекту вже залучено 400 інженерів, включаючи співробітників, найнятих із Tesla і Aston Martin. Дизайн автомобіля розроблять в Англії, виробництво комплектуючих і батарей, найімовірніше, розмістять в Азії — виробничі потужності Dyson знаходяться в Сінгапурі, Малайзії і на Філіппінах.

Широкому використанню електромобілів на сьогодні найбільшою мірою перешкоджає погано розвинена інфраструктура електрозаправок. У Dyson не вистачить грошей на розбудову власної мережі станцій на додачу до створення авто й акумуляторів.

«У Tesla є $ 5 млрд. У нас менше», — констатував Дайсон, але висловив надію, що британський уряд допоможе субсидувати обладнання житлових будинків 21-кіловатними точками живлення, які дадуть власникам електромобілів можливість швидко заряджати їх у власних гаражах.

Поділитися: