У суботу, 20 жовтня, Європейське космічне агентство (ESA) відправило космічний зонд BepiColombo на борту ракети-носія Ariane 5 у рамках місії на Меркурій, повідомило агентство.
У 2028 році ЄКА запустить космічну місію для дослідження природи екзопланет
Ракету запустили з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Через дві хвилини два ракетних прискорювача відокремилися, і BepiColombo вирушив у самостійний політ. Через 58 годин, у понеділок, 22 жовтня, успішно завершилася критична фаза «запуску та ранньої орбіти», розповів керівник космічних місій в ЄКА Паоло Феррі.
BepiColombo вже «вийшов на зв’язок», щоб передати серію зображень із трьох камер спостереження низького розширення під назвою Selfie-cams. Знімки дають змогу диспетчерам польоту перевірити правильність розгортання сонячних батарей і антен апарату.
The BepiColombo mission to #Mercury is set for launch by #Ariane5 on 20 October 2018 (01:45 GMT) 🚀#VA245
The 4 in 1 spacecraft to uncover Mercury’s mysteries will arrive near the rocky planet end of 2025 after a 8,524,000,000 km journey 😮
Stay tuned…https://t.co/hFnSWWBpKP pic.twitter.com/8gwVBdY9pL— Airbus Space (@AirbusSpace) 15 октября 2018 г.
Тепер BepiColombo на шляху до Меркурія належить подолати 9 млрд км. Шлях до найменшої планеті Сонячної системи триватиме близько семи років, тому апарат вийде на фінальну орбіту лише в 2026 році.
Нагадаємо, що вчені пошили для зонда BepiColombo ізолюючу космічну «ковдру».
Японський космоліт Хаябуса-2 випадково знайшов «молодшого брата» астероїда Рюгу.