Ефект присутності: американські вчені довели, що VR допомагає краще запам’ятовувати

575
techcrunch.com
Віртуальна реальність здатна підвищити ефективність навчання

Дослідники з Мерілендського університету (UMD) довели, що в шоломах віртуальної реальності (VR) люди запам’ятовують інформацію краще, ніж з монітора настільного комп’ютера, повідомляє TechCrunch.

У дослідженні брали участь дві групи людей, які намагалися як у VR-шоломі, так і на комп’ютері запам’ятати розташування зображень знаменитостей і всесвітньо відомих вигаданих персонажів у так званих «палацах пам’яті». Це поняття стало популярним після британського серіалу «Шерлок».

Корисний «вау-ефект»: як доповнена і віртуальна реальність змінює сферу громадського харчування

«Палацами» слугували комп’ютерні зображення багато прикрашеної кімнати замку і вулиця середньовічного міста.

Серед 40 персонажів, розташування яких учасникам тесту потрібно було запам’ятати за п’ять хвилин, були Авраам Лінкольн, Арнольд Шварценеггер, Мерилін Монро, Хілларі Клінтон, Міккі Маус, Бетмен, Шрек та інші.

Після 2-хвилинної паузи перед піддослідними з’являлися ті самі «палаци пам’яті» з цифрами замість зображень знаменитостей. Учасниками експерименту потрібно було правильно зіставити цифри з картинками, на місці яких вони перебували.

VR-шолом
www.flickr.com/photos/pestoverde

Згідно з результатами тесту, показник 40% учасників був як мінімум на 10% вище, коли вони вивчали «палаци» в VR-шоломі, а не за допомогою мишки і монітора комп’ютера.

Багато піддослідних відзначили, що ефект присутності у віртуальній реальності допоміг їм краще зосередитися.

За словами декана Інституту комп’ютерних, математичних і природничих наук в UMD Амитабха Варшні, імерсивні технології, такі як VR і AR, є новими шляхами підвищення ефективності освіти і висококваліфікованих тренінгів.

Як ми писали раніше, «Google Україна» запустив віртуальні екскурсії чотирма цікавими об’єктами Києва.

У французькій невідкладній полегшують біль за допомогою VR-технології.

Поділитися: