Едвард Сноуден випустив додаток, що перетворює смартфон на камеру спостереження

164
cdn.incrussia.ru
Екс-ЦРУшник створив антишпигунське ПЗ для журналістів і правозахисників

Колишній фахівець із мережевої безпеки ЦРУ та Агентства нацбезпеки США Едвард Сноуден, який оприлюднив через медіа близько 200 тис. секретних документів, випустив мобільний додаток, який трансформує смартфон на ОС Android у повноцінну камеру спостереження.

«Уявіть, що за вашої відсутності в готелі ви залишаєте там сторожову собаку, яка все запам’ятовує і вміє записувати», – охарактеризував програму Haven Сноуден в інтерв’ю Wired. За його словами, антишпигунське програмне забезпечення призначене для «журналістів, правозахисників і людей, яким загрожує небезпека».

На гачку: хто аналізує замість агентів ФБР і ЦРУ

Телефон із включеним додатком Haven починає відео- або фотозйомку, якщо хтось заходить до кімнати, де знаходиться «камера». Він пересилає запис на інший гаджет свого власника через шифрувальники Signal і Tor.

Таким чином, найдешевший смартфон на Android можна зробити особистою системою безпеки, зазначає Сноуден.

На відміну від інших камер спостереження, Haven відправляє інформацію не в хмарні сервіси, які можна зламати, а безпосередньо користувачеві.

Едвард Сноуден в 2013 році оприлюднив близько 200 тис. засекречених документів про стеження за користувачами інтернету з боку спецслужб США. У 2014 році він отримав вид на проживання в Росії.

Нагадаємо, що в листопаді в Німеччині заборонили продаж дитячих смарт-годинників із функцією прослуховування.

Раніше ми також писали, що в Китаї використовують міські відеокамери для розбудови «розумного» міста.

 

Джерело: Business Insider
Поділитися: