Джек Ма за рік залишить пост глави Alibaba

253
www.reuters.com
Мільярдер передасть керівництво Деніелу Чжану, який придумав День холостяка, а сам займеться філантропією

Глава й засновник мільярдної китайської електронної корпорації Alibaba Group Holding Ltd Джек Ма рівно за рік, 10 вересня 2019-го, залишить пост глави холдингу і зосередиться на філантропії. Главою ритейл-гіганта стане нинішній гендиректор Alibaba Деніел Чжан, творець та ідеолог китайського Дня холостяка 11 листопада – найбільших у світі онлайн-розпродажів.

Про це йдеться в опублікованій у понеділок заяві компанії, передає Reuters.

Ма, який відзначив сьогодні 54-річчя, став гендиректором в 2013 році. За два роки мільярдер передав цю посаду Чжану. «Під його керівництвом Alibaba зростає і стабільно розвивається ось уже 13 кварталів. Передати справи в корпорації Деніелу і його команді – це правильне і своєчасне рішення», – наголосив Ма в своєму зверненні до компанії.

Джек Ма: 8 порад найбагатшої людини в Китаї

Ма заснував Alibaba 1999 року й відтоді заробив треті за розмірами статки в Китаї (і 20-ті в світі): його капітал сягає $36,6 млрд (дані Forbes). Штат торгового гіганта перевищує 66 тис. осіб, а ринкова капіталізація становить близько $420 млрд.

Повністю від справ Ма не відходить – він залишається одним із 36 учасників «Партнерства Alibaba». Група має повноваження призначати членів ради директорів, власне, п’ятеро з одинадцяти директорів холдингу стали креатурами партнерства.

Для більшості китайців Джек Ма став живим втіленням мрії. Цей колишній вчитель англійської без технічної освіти не просто створив величезну технологічну корпорацію і підкорив світ.

Він не соромиться вдягати перуки й костюми, щоб особисто станцювати складні композиції на святі компанії, а минулого року разом з кінозіркою Джетом Лі зіграв у короткометражному бойовику.

Упродовж останніх років Ма представляв Alibaba та її фінансовий напрямок Ant Financial у ділових і політичних зарубіжних поїздках, вкладав значні кошти в сільські школи – у нього з дружиною троє дітей.

Нинішнє рішення не стало особливим сюрпризом для ринку – мільярдер давно наголошує, що бізнесом мають управляти молоді менеджери.

День холостяка приніс Джеку Ма $25,3 млрд виручки.

Alibaba стала співвласником китайського підрозділу Auchan.

Alibaba набиває ціну Ant Financial перед потенційним IPO.

Джек Ма купив частку в найбільшій у світі кінокомпанії.

Поділитися: