Джек Ма розраховує заробити завтра $24 млрд

197
assets.bwbx.io
День холостяка 2017 стане хорошою перевіркою для нової ритейл-стратегії Alibaba

Китайський інтернет-холдинг Alibaba Group готовий ударно відзначити День холостяка 11 листопада, коли національні рітейлери традиційно проводять розпродаж 24 години поспіль. За оцінкою Citigroup Inc., цього року 11.11 принесе мультимільярдеру Джеку Ма 158 млрд юанів ($24 млрд) виручки. Такі показники і не снилися організаторам американських Чорної п’ятниці 23 листопада та Кібер-понеділка 27-го.

За даними Alibaba, в цьому році в кампанії бере участь 140 тис брендів, в тому числі 60 тис міжнародних лейблів, та понад 15 млн найменувань товару.

Як пише Bloomberg, в цьому році Alibaba залучив до кампанії знижок на День холостяка 10% електронної комерції Китаю, або близько 600 тис крамничок. Це черговий крок до стратегічної мети Джека Ма – домінувати на роздрібному ринку країни, ємність якого оцінюється в $4 трлн.

Напередодні 11 листопада консультанти холдингу допомогли оновити системи продажів, склади і логістику великим і маленьким торговим точкам по всій Піднебесній

Китайський геній: почитайте більше про Джека Ма

У 2017 році розпродажі поширилися і на офлайн. Супермаркетам запропонували безкоштовно встановити мобільний додаток Ling Shou Tong («Підключити роздрібну торгівлю»). Продукти без посередників відправляються зі складів Alibaba, а натомість роздрібні точки стають центрами видачі покупок та доставки для холдингу.
«Зовсім інша стратегія роздрібної торгівлі допомогла Китаю стати лідером онлайн-продажів. День холостяка – це хороший тест, який продемонструє споживачам, як злагоджено можуть працювати онлайн і оффлайн», – коментує Джон Чой, аналітик Daiwa Securities Group (Гонконг).
День холостяка 11 листопада почали відзначати китайські студенти з початку 90-х років: 11.11 – чотири одиниці символізують одинаків. З 2009 року Alibaba приурочила до цього дня щорічні онлайн-розпродажі – і перетворила 11.11 в чесне свято домінування матеріалізму та гедонізму, на противагу фальшиво-сентиментальному Дню святого Валентина.

У 2016 році виручка Alibaba в День холостяка склала $18 млрд (121 млрд юанів). Amazon на розпродажах заробив всього $1 млрд.

Alibaba похвалилася видатним кварталом.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: