Джек Ма: принципи і таємниці

912
Medium
Найбагатшій людині Китаю виповнилося 54 роки. За рік він відійде від управління Alibaba Group

Вчора засновникові Alibaba Group Джеку Ма виповнилося 54 роки. У цей день він, писав The New York Times, мав намір покинути компанію, щоби зайнятися благодійністю та освітніми проектами. 10 вересня стало відомо,  що Ма обіцяє відійти від управління Alibaba Group не раніше, ніж через рік, восени 2019-го, коли заснованій ним компанії виповниться 20 років.

K.Fund Media публікує основні принципи і секрети легендарного «чорта з табакерки».

Принципи Джека Ма

Я народився у звичайнісінькій китайській родині. Я не дуже добре вчився. Ні, я старався, але виходило далеко не завжди. Можливо, справа в тому, що моя школа була не найкращою. З цієї причини довгий час після закінчення школи я не міг знайти роботи, тричі провалювався на іспитах і не міг вступити до університету. Але я ніколи не здавався. Запитайте у людини, яка не добилася успіху, чому вона його не добилася. Якщо вона буде звинувачувати в цьому когось іншого, у неї немає шансів. Так кажуть невдахи. Ті, у кого шанси залишаються, кажуть інакше…

Джек Ма
Kreativen.bg

Alibaba створена в Китаї, але вона не повинна бути китайською компанією. У неї навіть назва зовсім не китайська, вона з арабської мови. Ви ж пам’ятаєте, це зі збірки «1000 і одна ніч», яку можна було би назвати і «1000 і одна помилка». Я спеціально її обрав. Ми хотіли, щоби наша компанія, створена в Китаї, допомогла невеликим компаніям і молодим людям по всьому світу.

Якщо ви хочете бути готовими до майбутнього, не робіть того, що ви робили учора. Не треба тренувати пам’ять, ви все одно не запам’ятаєте більше, ніж комп’ютер. Не намагайтеся читати швидше, тому що комп’ютери це роблять набагато швидше. Вам потрібно намагатися бути креативними, вам потрібно бути новаторами, потрібно бути конструктивними. І все, що ви вчите, має робити вас такими.

8 порад молодим лідерам від найбагатшої людини Китаю

Самому собі я завжди даю таку пораду. Не буває нічого простого і не буває нічого задарма. Якщо ви хочете добитися успіху, за нього потрібно буде заплатити.

І ще одна моя порада, яку я даю і собі кожного дня. Я щодня говорю: «Сьогодні у нас все складно, завтра буде ще складніше, а післязавтра все буде прекрасно, але більшість з нас помре завтра ввечері». І саме тому потрібно працювати не покладаючи рук. Кожен день може приносити проблеми, але в кожній складній ситуації ви загартовуєтеся. Вам потрібно бути впевненими в собі, і тоді ви зможете вирішити будь-яку проблему в майбутньому.

Джек Ма
Medium

Якщо ви рухаєтеся у вірному напрямкові, гроші знайдуть вас. Це працює саме так. Тим, хто говорить «Якби у мене були гроші, я б це зробив», я завжди відповідаю: «У вас ніколи не буде грошей. Якщо ви дійсно хочете щось робити, робіть це без грошей. Якщо ви досягнете результату, гроші до вас прийдуть».

Секрет Alibaba

У 2002 році, того самого року, коли Alibaba.com отримала перший прибуток, засновник компанії Джек Ма зібрав кілька співробітників в своєму кабінеті і сказав їм, що у нього є секретний проект, в якому вони можуть взяти участь. Але для цього їм доведеться звільнитися з Alibaba, трудитися в секретному місці і не розповідати друзям, родичам та іншим співробітникам фірми про новий стартап, над яким вони працюють.

Це рішення – зробити ставку компанії на новий і відмінний від колишнього бізнес – був першим у низці вжитих Джеком Ма кроків, але згодом подібна тактика стала наріжним каменем стратегії фірми.

Детальніше історію створення та розвитку великого інтернет-торговця читайте в «Alibaba. Дім, який побудував Джек Ма» Дункана Кларка

Alibaba
flickr.com

Як влаштована Alibaba

Ма зізнавався в тому, що він прихильник Джека Велча, так що не дивно, що його компанія в деяких аспектах нагадує GE. Як і Велч, який не наполягав на єдиній стратегії або навіть «спеціалізації» для GE, Ма вважав за краще не видавати єдине завдання з центру, а дозволити кожному підрозділу розробляти власний підхід до справи. І як Велч, який кожній із цих бізнес-одиниць пропонував вибрати «одну-дві головні мети», керівництво Alibaba теж заохочує свої підрозділи боротися за лідерство в своїй галузі. «Керівники відділів повинні мати у своєму розпорядженні достатньо свободи, щоби робити те, чого потребує їх бізнес. Я хочу, щоби вони змагалися одне з одним і прагнули … стати кращими у своїй справі», – пояснює Ма.

Мудрість древніх: 5 уроків із улюбленої книги Джека Ма

 

ДжерелоHBR

Поділитися: