Джек Ма націлився на універмаги всього Китаю

170
alibabagroup.com
Щоб отримати максимум від $4,6 трлн роздрібного ринку Китаю, гігант електронної комерції Alibaba будує нову систему торгівлі та логістики

Alibaba, як і його основний конкурент в інтернет-торгівлі Amazon, активно розширює свою присутність в реальних магазинах. Для китайців це почалося з мережі автоматизованих продуктових маркетів Hema. Покупець самостійно оплачує покупки через мобільний додаток, може дізнатися більше про товар, просканувавши штрих-код, ще й приготувати страву з морепродуктів тут, на місці. Доставка на будинок з Hema займає до 30 хвилин.

Цю модель Alibaba адаптує для мережі торгових центрів, повідомив віце-президент холдингу Джозеф Цай. Компанія створює складну логістичну архітектуру, включаючи і вибір розташування ТЦ, і структуру магазинів. Асортимент буде включати набагато більше категорій – і товари масового споживання, і одяг, і електроніку.

«Ми придбали універмаг Intime, щоб на його прикладі створити прототип онлайн-універмагу. Однак ми не ставимо собі за мету володіти всіма магазинами. Вкладення у великі нерухомі активи – не найкраще використання капіталу. Ми виступаємо за партнерський підхід», – додав Цай.

Вам буде цікаво: «Китайський геній: «Alibaba. Дім, який збудував Джек Ма» Дункана Кларка»

Сьогодні Alibaba обробляє до 55 млн відправлень на день, і за кілька років має намір наростити обсяг торгівлі до 1 млрд пакетів. Обсяг роздрібної торгівлі в Китаї становить близько 30 трлн юанів ($ 4,6 трлн). І в холдингу впевнені, що нова логістична модель та перебудова торговельної інфраструктури дозволить компанії значно збільшити свою частку.

Минулого тижня глава холдингу Джек Ма в костюмі Майкла Джексона танцював на 18-річчі компанії, яку оцінюють вже в $458 млрд.

«Коли твій бізнес молодий і невеликий, його модель проста. Коли ти ростеш і набираєш вагу – тобі потрібні вже солідніші моделі. І мова йде не про вибір між простим і складним – відповідь в міксі того і іншого. Щоб бути ефективним в бізнесі, треба з’єднувати прості і складні моделі. Масштаби Alibaba спонукають до більш комплексних рішень. Доводиться вкладатися ще більше – інфраструктура, яку ми будуємо, вимагає інвестицій.

Знаєте, це як сходження в гори. Коли ти виліз на 1000 метрів, все здається прекрасним, відмінні відчуття. Можна і спуститися на 100 метрів, нічого страшного. Видершись на 4000 метрів, ти розумієш, що не вистачає повітря. Людей поруч до цього часу залишається вже менше. Зрештою ти навіть не знаєш, з ким можна поділитися думками та турботами. Ми зараз, мені здається, досягли висоти 5000 або 6000 метрів, і залишаємося на самоті», – так Джек Ма охарактеризував свої відчуття на новому етапі.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: