Дизайн-мислення: уривки зі світового бестселеру «Творча впевненість»

785
videomaker.com
Як оформлення офісу впливає на успішність компанії і чому розпаровані шкарпетки – прибуткова бізнес-ідея

Брати Девід і Том Келлі – засновники компанії IDEO та Стенфордської d.school. Вже протягом 30 років вони навчають студентів та підприємців методу дизайн-мислення. Брати вважають, що однією з найважливіших рис підприємця повинна бути «творча впевненість». Тобто віра у себе та свою силу змінювати світ на краще завдяки творчому підходу.

Досліди та напрацювання Девіда та Тома допомогли багатьом компаніям. Наприклад, саме IDEO розробила перші прототипи сенсорних телефонів та планшетів задовго до їхньої появи на ринку. Також брати Келлі створили першу комп’ютерну мишку для Apple, кишеньковий комп’ютер Palm V та NeXT Computer для компанії Стіва Джобса.


У 2013 році вони написали книгу «Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал», що стала бестселером New York Times, де і розповіли, як креативне мислення може допомогти у будь-якій сфері. Наприклад, у медицині, юриспруденції, бізнесі, освіті чи науці.

Робота Девіда та Тома отримала численні схвальні відгуки.

«Це єдина книга про творчість, яка вам однозначно знадобиться», – сказав після прочитання письменник, бізнес-консультант та один з найвідоміших венчурних інвесторів Ґай Кавасакі.

K.Fund Media публікує уривки з українського видання книги, що виходить у видавництві «Основи» у жовтні цього року.

Дитячі заборони

Цифрова юрта – місце, де можна тихо посидіти й скористатись кольоровими олівцями. Юрта допомогла вести багато ділових перемовин. Та найбільше нам подобається в ній те, як вона підтримує творчу культуру в студії завдяки спеціальному круглому білому столику посередині.

metropolismag.com

Пам’ятаєте, як батьки у дитинстві забороняли вам малювати й писати на меблях? Це правило – лише одне з тисяч правил, беззаперечно засвоєних усіма «вихованими» членами суспільства.

Так коли ви заходите до юрти, ви розумієте: настав час поводитись інакше. Майже всі, хто до неї потрапляє, беруть у руки кольоровий олівець і малюють щось на столі, навіть не питаючись дозволу.

Атмосферне місце

Точно так само, як класна атмосфера на вечірці пробуджує у вас «внутрішнього гультяя», вдало облаштований робочий простір допомагає розкриватись вашим талантам. Відкритий простір, так званий «оупен спейс», скорочує дистанцію й додає стосункам прозорості. Широкі сходові клітини дають місце для експромтних зустрічей між представниками відділів із різних поверхів.

i2.wp.com

Повсюдні поверхні для письма й малювання стимулюють спонтанний обмін ідеями. А відокремлені проектні приміщення допомагають командам діяти злагодженіше.

Тож організовуйте робочий простір цілеспрямовано. Для більшості організацій робочий простір – це друга за величиною витрата, яка поступається хіба що оплаті праці людей, які в цьому просторі працюють. І ці кошти треба витрачати раціонально. Якщо ви хочете, щоб команда виняткових людей і розумних фахівців робила для вас щось надзвичайне, не змушуйте їх працювати в нудному, пересічному місці.

Розпаровані експерименти

[Том] ще не знав, що продаж розпарованих жіночих шкарпеток уже став цілком успішним бізнесом. Компанія LittleMissMatched продавала їх під гаслом «Усе розпароване, але все пасує!». У перші три роки прибуток компанії виріс від 5 до 25 мільйонів доларів, і відтоді успіх не полишав її. То чом би не взуття?

Коли наступного разу побачите щось дивне – не закривайтесь.

Можливо, вам трапилась нагода, якої до вас ще ніхто не помічав. Хай як високо ви піднялись по кар’єрній драбині, хай скільки у вас досвіду, однаково варто час від часу оновлювати знання й уявлення, бо інакше можна розвинути хибну певність у вже здобутих знаннях і керуючись ними ухвалити неправильне рішення. Поінформована інтуїція працює тільки тоді, коли спирається на точну і незастарілу інформацію.

lib.rus.ec

Оновлене світобачення

Як століття тому писав Марк Твен, «Неприємності трапляються не тоді, коли ви щось знаєте, а коли ви знаєте напевно про щось, чого насправді немає». Не давайте себе надурити тому, що «знаєте напевне» про споживача, самих себе, свій бізнес чи світ. Шукайте нагоди спостерігати й оновлювати своє світобачення. Один із найпростіших способів більше про щось дізнатись – ставити питання. Якщо починати їх із «чому» й « а якщо», можна швидко пробити поверхневий шар інформації й дістатись до суті.

Поділитися: